Untitled Goose Game – sprzedano już ponad milion egzemplarzy nietypowej skradanki

0 komentarzy

Ciekawa produkcja z gęsią w roli głównej cieszy się niebywałą popularnością. W ciągu zaledwie trzech miesięcy od premiery sprzedano już ponad milion egzemplarzy gry.

Przedstawiciel studia Panic, które stoi za wydaniem tytułu, napisał na Twitterze, że choć zdawało się to niemożliwe, Untitled Goose Game sprzedaje się nadzwyczaj dobrze: w ciągu zaledwie kwartału od debiutu gry, do szczęśliwych nabywców trafił ponad milion jej egzemplarzy. W swoim tweecie wydawca podziękował graczom za zainteresowanie skradanką.

Untitled Goose Game to nietuzinkowa produkcja, w której gracz wciela się w wyjątkowo nieznośną gęś. Zadaniem złośliwego zwierzątka jest utrudnianie życia mieszkańcom wsi. Gęś może robić to na różne sposoby, jak chociażby kradnąc ludziom przedmioty czy w mniej lub bardziej wyszukany sposób zmuszając ich do konkretnych zachowań. Grę chwali się za nowatorskie podejście do gatunku, do którego zalicza się m.in. zastosowanie nietypowych mechanizmów skradankowych.

Za stworzenie Untitled Goose Game odpowiedzialne jest studio House House Games. Gra zadebiutowała na PC i Nintendo Switch 20 września 2019, a 17 grudnia trafiła również na PS4 i Xbox One. Jeśli chodzi o wersję na blaszaki, tymczasowo jej zakup możliwy jest jedynie poprzez platformę Epic Games Store. Na Steam tytuł powinien trafić dopiero pod koniec 2020.

Dagmara Kottke

Z wykształcenia dziennikarz, z zamiłowania jeszcze bardziej. Fanka słabej literatury i maskotek ze zniesmaczonym wyrazem twarzy.
Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się