Until Dawn Remaster na porównaniu z oryginałem. Różnice widoczne gołym okiem

Until Dawn Remaster vs oryginał - porównanie | Newsy - PlanetaGracza
Newsy PC PS4 PS5

W sieci dostępne jest porównanie nowo zapowiedzianego remastera Until Dawn z oryginałem. Trzeba przyznać, że twórcy faktycznie się przyłożyli.

Nowa wersja Until Dawn została zapowiedziana na wczorajszym State of Play. Dostaliśmy jedynie krótki zwiastun, ale nie przeszkodziło to fanom w stworzeniu porównania graficznego z oryginałem. Jest lepiej. Ba, jest o wiele lepiej!

Until Dawn Remaster kontra oryginał – grafika

Gra wyciekała przez długi czas, a potem pojawiły się nawet teorie, iż dostaniemy jej shadow dropa tuż po State of Play. Tak się akurat nie stało, bo zamiast tego otrzymaliśmy za darmo nową grę z uniwersum Silent Hill, ale to nie szkodzi. Until Dawn powraca i to w odświeżonej wersji na PS5 oraz w formie portu na PC. Gra ma trafić na rynek w 2024 roku.

W sieci już teraz pojawiają się graficzne porównania. Nie będę więc zanadto przedłużał i już możecie sami przekonać się, jak bardzo remaster różni się od oryginału. Dodam tylko, że używam tu formy „remaster”, bo wszystko wskazuje właśnie na takie odświeżenie. Mimo to jest o sporej skali. Twórcy do tej pory nie użyli żadnego z tych określeń, więc ciężko powiedzieć, co tak naprawdę chcą osiągnąć.

Tekstury są wyraźnie ulepszone, animacje bohaterów dostosowane jakością do współczesnych standardów, a praktycznie na każdym kroku zalewani jesteśmy falami detali i szczegółów – czy to w postaciach, czy w otoczeniu. Jest naprawdę dobrze, a dodatkowe pełne wsparcie PS5 z pewnością zdobędzie dla gry kolejnych jej fanów.

Tytuł został zbudowany na Unreal Engine 5, więc w teorii mogłoby oznaczać, że chodzi o remake. Mimo wszystko prywatnie uważam, że skala zmian nie jest aż tak wielka, aby tytuł zasłużył na takie nazewnictwo. Chyba że sami twórcy będą się o nim w ten sposób wypowiadać. Na razie dostaliśmy niewiele materiałów, więc ciężko z nich coś wyłuskać.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie