Film Until Dawn powstaje. Reżyserem facet z ciekawym portfolio

Until Dawn
Filmy Newsy

Kolejna gra otrzyma swój film. Tym razem ponownie padło na tytuł związany z marką PlayStation od Sony. W sieci pojawiła się informacja, że trwają prace nad ekranizacją Until Dawn. Reżyserem filmowej wersji growego horroru z 2015 roku będzie facet, który w swoim portfolio ma m.in. film Shazam!, choć zajmował się też horrorami.

Until Dawn trafi do kin. Nowy film na podstawie gry

Gry na podstawie filmów kojarzą nam się jednoznacznie, ale filmy bazujące na grach to nieco inna para kaloszy. W ostatnim czasie coraz więcej słyszy się o obrazach, które inspirują się lub bezpośrednio bazują na naszym ulubionym i interaktywnym medium. Tym razem przyszedł czas na ekranizację kolejnej gry z portfolio konsol PlayStation — chodzi oczywiście o Until Dawn, czyli udany horror z 2015 roku.

Informację o produkcji podał profil DiscussingFilm na portalu X (dawniej Twitter):

Za reżyserię obrazu odpowiadać ma David F. Sandberg, szwedzki reżyser, który ma w swoim portfolio kilka ciekawych produkcji. Ostatnimi czasy specjalizował się w reżyserowaniu filmów o superbohaterach, czego przykładem może być Shazam!, choć to nie jedyny rodzaj kina, w jakim miał okazję pracować. Wcześniej, bo jeszcze tworząc na rynku szwedzkim, stworzył kilka specyficznych i nieźle przyjętych horrorów. To doświadczenie z pewnością mu się przyda, bo Until Dawn ma nas porządnie wystraszyć.

Warto zaznaczyć, że za scenariusz odpowiedzialny będzie Gary Dauberman, który współtworzył m.in. Salem’s Lot czy Annabelle Comes Home.

Gra wydana w 2015 na PlayStation 4 opowiada losy grupki przyjaciół, którzy znaleźli się w klimatycznym domku w górach. Ich pobyt nie był jednak sielanką, gdyż szybko okazało się, że czyha na nich niebezpieczne zagrożenie. Tytuł pozwalał graczowi kierować losami każdej osoby z grupy, a nasze decyzje wpływały na to, komu uda się ocalić życie.

Dawid Szafraniak
O autorze

Dawid Szafraniak

Redaktor
Pierwsze growe szlify zbierał jeszcze w erze PS1, aby później zapoznawać się z kolejnymi wcieleniami japońskiej konsoli, skosztować Xboksa i Switcha. Ostatecznie najbardziej lubi PC, a ostatnio nawet i granie w chmurze. Królują u niego FPS-y, gry akcji nieczęsto górujące nad filmami i tytuły wyścigowe, które podobno #nikogo. Święta Trójca gamingu? Pierwsze Modern Warfare, seria Mass Effect i Uncharted. Bez tego nic nie miałoby sensu. Poza grami lubi planować kolejne podróże i chwytać za aparat fotograficzny podczas meczów piłki nożnej.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie