Premiera realistycznej gry bokserskiej Undisputed. Czy to godny następca Fight Night?

Undisputed zadebiutowało. Godny następca serii Fight Night
Newsy PC

Undisputed zapowiadało się naprawdę dobrze, ale gracze mieli sporo obaw. Ostatecznie wygląda na to, że jest o wiele lepiej i nie trzeba było się martwić.

Fight Night zaginęło w pomrokach dziejów, a dobrych gier bokserskich ani widu, ani słychu… aż do teraz! Debiutancka produkcja od Steel City Interactive okazała się godnym następcą legendy.

Undisputed to warta uwagi gra bokserska – zdaniem graczy

Już poprzednie materiały z nowej gry bokserskiej nastrajały pozytywnie, ale wydawało się, że czegoś tam brakuje. Fani boksu i sportów walki byli pod wrażeniem tych pokazów, ale to w końcu dość ambitna gra od niezależnego studia. Takie tytuły nie zawsze wypalają, nawet mimo bardzo wielkich obietnic. Z Undisputed sprawa jest jednak inna. Z radością donoszę, iż “następca” Fight Night udał się, a przynajmniej zdaniem graczy na Steam.

Tytuł wczoraj zadebiutował w formie wczesnego dostępu. Oznacza to, że nie uświadczymy tu wielu elementów, które mamy znaleźć w pełnej wersji gry. I nie chodzi tu tylko o zawartość, ale również o możliwe bugi. Mimo wszystko, co może wydawać się nieco zaskakujące, gracze nie narzekają. W opiniach dominuje “bardzo pozytywny” odzew. Obecnie gra ma 83% pozytywnych opinii na platformie Valve. Warto dodać, że może się to zmienić, bo oceniło ją dopiero nieco ponad 800 osób.

Gracze chwalą grafikę, bardzo “świeży” i ciekawy system poruszania się i wyprowadzania ciosów oraz dopracowanie zawodników. Problemy jednak też się pojawiły, a jako główne bolączki wymienia się m.in. brak trybu kariery, bugi i glitche wraz ze średnią optymalizacją i… brak wyprowadzania ciosów w trakcie poruszania się. Twórcy chwalili się od samego początku realizmem, więc nie zdziwiłbym się, jeżeli wiele z tych rzeczy jest już teraz naprawianych. Wiecie – to w końcu early access. Na szczęście gra nie kosztuje majątku, bo wyceniono ją na 135 zł na Steam.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie