Poprzednie części Uncharted na PC mogłyby „nie sprostać oczekiwaniom graczy”

Uncharted: Kolekcja Dziedzictwo Złodziei PC. Czemu brak poprzednich gier?
Newsy PC

Uncharted: Kolekcja Dziedzictwo Złodziei zadebiutowało na PC. Szkoda jednak, że PeCetowcy nie otrzymali wcześniejszych części serii. Jaki jest tego powód?

Na blogu PlayStation znajdziemy wpis Christiana Grylinga, wiceprezesa Naughty Dog. Opisuje on proces konwersji Uncharted 4 wraz z dodatkiem na platformę PC. Znajdziemy tam też sporo informacji dotyczących działania gry i tego, z czym musieli się zmierzyć deweloperzy. Jednym z pytań była odpowiedź na pytanie – czy warto przenieść na PC także poprzednie części serii?

W końcu dość dziwna może wydawać się konwersja jedynie ostatniej części serii, prawda? Uncharted to marka sama w sobie i z pewnością jedna z najlepszych gier od Naughty Dog. Choć „czwórka” zdobyła ogólny poklask, poprzednie części również cieszyły się wielkim zainteresowaniem. Problemem jest jednak to, że dość mocno się one zestarzały.

Pewnie zastanawiacie się, dlaczego nie zaczęliśmy od oryginalnego Uncharted. Uznaliśmy, że choć pierwsze trzy przygody Nathana Drake’a z konsoli PlayStation 3 wciąż wytrzymują próbę czasu pod względem narracyjnym, to wymagałyby poważnego przebudowania wizualnego, by sprostać współczesnym wydaniom PC i oczekiwaniom graczy.

– czytamy na blogu PlayStation

Fakt – Uncharted 4 jest najnowszą pozycją i do tej pory wygląda naprawdę imponująco nawet na PS4. Wersja na PC doczekała się paru istotnych ulepszeń, w tym graficznych poprawek i wsparcia wyższych rozdzielczości. Uncharted 1 czy 2 nie szokują graficznie tak jak niegdyś. Oczywiście nie oznacza to, że cała trylogia nigdy nie trafi na PC – tyle że Sony musiałoby się postarać o remake. Biorąc pod uwagę popularność The Last of Us Part I (a także rzekomy remaster pierwszego Horizon), nawet bym się tym nie zdziwił. Tyle że takie odświeżenie wszystkich trzech odsłon byłoby kosztownym i niekoniecznie opłacalnym przedsięwzięciem.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie