The Last of Us Part I jako najlepsza gra września – zdecydowali gracze

The Last of Us Part I Firefly Edition jednak w Europie, ale nie dla Polaków
Newsy PC PS5

The Last of Us Part I wybrano “najlepszą nową grą września”. Jest to o tyle zastanawiające, że w głosowaniu brali udział gracze, którzy wcześniej… narzekali na tytuł.

Patrząc na recenzje w internecie (a także i naszą własną) – nie ma się co dziwić, że TLoU Part I zdobyło zaszczytny tytuł najlepszej nowej premiery września. Ciekawe jest jednak to, że w głosowaniu brali udział sami gracze. Wielu z nich przed debiutem wieszało na grze psy.

PlayStation regularnie przeprowadza głosowanie na najlepsze gry danego miesiąca. We wrześniu premier na konsolach od Sony nie było niestety zbyt wiele, toteż totalna dominacja TLoU Part I nie powinna dziwić. Choć z drugiej strony ogłoszenie gry wywołało nie lada kontrowersje. Choć gracze początkowo sceptycznie podchodzili do tego remake’u, najwyraźniej dość szybko się do niego przekonali.

Gratulujemy studiu Naughty Dog, gdyż The Last of Us Part I zyskało miano najlepszej gry września zdaniem graczy, pokazując tym samym, że gra trafiła w gusta graczy PS5.

– czytamy na blogu PlayStation

Teraz Sony już chyba w pełni rozumie, że tego typu odświeżenia warto robić i zdecydowanie mogą się one sprzedawać. Przynajmniej teoretycznie, bo w praktyce nie poznaliśmy dokładnych danych sprzedażowych nowego-starego TLoU. Mimo wszystko trzecie wydanie popularnej gry określone mianem “gry września” i tak daje do zrozumienia firmie, że gracze po prostu pożądają remake’ów. I to w sumie dobrze, bo szykuje się pełnoprawne odświeżenie pierwszego Horizona i to zapewne nie wszystko.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie