Powstaje ponoć remaster Horizon Zero Dawn. Odświeżona wersja gry z 2017 roku

Horizon Zero Dawn remaster zmierza na PS5? Tak wskazują źródła
Newsy PS5

Czy to trochę… nie za wcześnie? Horizon Zero Dawn remaster ma rzekomo znajdować się w produkucji – wskazują źródła niektórych internetowych serwisów.

Serwis MP1ST donosi o rzekomym powstawaniu remastera Horizon Zero Dawn. Wielki hit na PlayStation z 2017 ma rzekomo doczekać się nowej, poprawionej i ulepszonej wersji. Źródła VGC potwierdzają te rewelacje, co teoretycznie wskazuje na to, że taka gra faktycznie może powstawać. Oczywiście wciąż są to tylko plotki, choć z dość zaufanych źródeł.

Horizon Zero Dawn od nowa

Horizon Zero Dawn to pierwsza część stosunkowo młodej marki PlayStation, która zabiera graczy w przyszłość, gdy Ziemią rządzą robo-dinozaury, a ludzkość podzielona jest na mniejsze lub większe plemiona. Gra z miejsca zdobyła szereg nagród, doczekała się wysokiej sprzedaży, a w tym roku ukazała się kontynuacja – Horizon Forbidden West. Z jednej strony można się pokusić o stwierdzenie, że gra z 2017 roku nie zasługuje na odświeżoną wersję. Z drugiej jednak trzeba pamiętać, że leżałoby to w ramach nowej polityki wydawniczej Sony.

Firma już od jakiegoś czasu wydaje poprawione wersje „młodszych” hitów – Uncharted Legacy of Thieves Collection, Marvel’s Spider-Man na PC czy pełnoprawny remake w postaci The Last of Us Part I tylko to potwierdzają. Horizon to gra o tyle zasłużona, że jej dopieszczenie na PS5 ma sens (według wydawcy, rzecz jasna). Wszystko tutaj jednak zależy od ostatecznej ceny – TLoU Part I wyceniono jak pełnoprawną nową premierę, co spotkało się z olbrzymim sprzeciwem społeczności.

Największe zmiany mają dotyczyć samej grafiki – modeli postaci, oświetlenia, tekstur. Do tego Guerilla Games ma rzekomo wyposażyć tytuł w szereg nowych ulepszeń dostępności, a także parę poprawek do samej rozgrywki. Jak uważacie, ma to w ogóle sens?

Warto też zaznaczyć obecność kolejnych plotek o grze multiplayer osadzonej w świecie Horizon. Tego rodzaju spin-off ma powstawać już długo, a przecieki na ten temat słyszmy co najmniej od ubiegłego roku. Pierwsza wersja HZD zakładała kooperację, a nawet możliwość toczenia bojów w wielkich „dino-mechach”, ale pomysł ten porzucono. Deweloperzy chcą ponoć rozszerzyć swój świat o pełnoprawną grę multiplayer.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie