Uncharted 4 – ile klatek na sekundę, jaki świat? Nowe szczegóły

Twórcy zapowiadają, że nie będzie żadnej różnicy pomiędzy cut-scenkami a rozgrywką.

Najnowszy numer brytyjskiego Official PlayStation Magazine przynosi nieco nowych informacji dotyczących oczekiwanego Uncharted 4: A Thief’s End .


Naughty Dog szykuje ogromne poziomy, które mają zapewnić nam poczucie otwartości świata. Dziennikarz wspomnianego magazynu twierdzi, że według producentów możemy liczyć na poziom otwartości podobny do tego z platformówki Jak 3. Wędrując po kolejnych planszach będziemy mogli odkryć sporo tajemnic, zdradzających dodatkowe informacje na temat fabuły.

Ciekawie ma się przedstawiać wspinaczka z użyciem czekana. Będzie to naprawdę trudne i jeśli stracimy równowagę, w ciągu sekundy możemy skończyć na dnie przepaści.

Redaktorzy z Official PlayStation Magazine mieli również przyjemność zagrać w demo Uncharted 4: A Thief’s End, które chodziło w 30 fps-ach. Naughty Dog zaznaczyło jednak, że ostateczna wersja może śmigać nawet w 60 klatkach na sekundę, lecz studio stawia przede wszystkim na jakość. Nie będzie zatem tak, że zostanie ona obniżona jedynie dlatego, by wycisnąć dodatkowe fps-y.

Odnosząc się do jakości deweloperzy zapewnili również, że bawiąc się przy Uncharted 4 nie zauważymy różnicy pomiędzy cut-scenkami a rozgrywką. W nowej grze z Drake’m zobaczymy cztery razy więcej tekstur niż w poprzedniej odsłonie serii.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

13 Shares
Share13
+1
Tweet