Ubisoft wraca na Steam? W plikach platformy znaleziono ciekawe informacje

ubisoft steam
Newsy

Ubisoft od 2019 roku nie wydał żadnej nowej gry na Steam. Być może wszystko się zmieni, gdyż natrafiono na ciekawe pliki.

Ileż razy to już przerabialiśmy – wydawca „obraża się” na platformę Valve, aby później tam wrócić.

Ubisoft powraca na Steam?

Odpowiedź na powyższe pytanie nie jest jednoznaczna, ale myślę, że bezpiecznie będzie założyć, iż „coś się kroi”. Ubisoft jako wydawca w 2019 roku zdecydował się zrezygnować ze Steam. Zamiast tego nowe gry pojawiały się na Epic Games Store i Ubisoft Connect. Nowe poszlaki wskazują na to, że sytuacja może niejako wrócić do tej, jaka była przedtem.

Ubisoft Connect PC Client został dodany do domyślnego pakietu platformy (wszystkie konta mają do niego domyślny dostęp). Czy nowe gry Ubisoft pojawią się na Steam?

Pavel Djundik na Twitterze

Nowe poszlaki pochodzą od jednego z użytkowników Twittera, który natrafił na stosowne pliki dzięki SteamDB. Istnieje szansa, że Ubisoft Connect pojawiały się na tej platformie będzie wspierał nadchodzącego Deck’a. Mini-konsola (a w zasadzie „mini-komputer”) od Valve zachęca do siebie coraz większą liczbę wydawców.

Oczywiście wraz ze Steam Deck, który cieszy się sporym zainteresowaniem, na platformie mogą pojawić się nowe gry Ubisoft. Dawniej podobnie wyglądała sytuacja z EA, które postawiło wszystko na swój własny Origin. Ten okazał się nie aż tak popularny, jak chciałaby firma, dlatego gry nie tylko wróciły na Steam, ale również pojawiły się w ramach Xbox Game Pass.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie