Premiera Steam Deck opóźniona. Ten sam problem, co przy dostępności konsol

Steam Deck - zdjęcie sprzętu
PC

Valve oficjalnie potwierdziło, że Steam Deck trafi w ręce graczy z niemałym opóźnieniem. Firma wystosowała specjalne ogłoszenie na stronie platformy Steam.

Mobilny komputer od Valve ma zadebiutować dopiero w lutym 2022 roku. Dotychczas premierę planowano na grudzień bieżącego roku.

Powodem obsuwy są problemy z dostawami komponentów, na który mają wpływ braki materiałów. Jest to więc ten sam problem, który dotyka producentów dużych konsol. Valve przeprosiło graczy za komplikacje na chwilę przed premierą.

Premiera urządzenia Steam Deck zostanie opóźniona o dwa miesiące. Przepraszamy za zaistniałą sytuację. Zrobiliśmy wszystko, co w naszej mocy, aby zmniejszyć wpływ problemów związanych z globalnym łańcuchem dostaw na wysyłkę urządzenia. Jednak z powodu niedoboru materiałów komponenty nie docierają do naszych zakładów produkcyjnych na tyle szybko, byśmy mogli dotrzymać ogłoszonych wcześniej terminów.

Na podstawie naszych najnowszych szacunków powinniśmy móc rozpocząć wysyłkę urządzenia w lutym 2022 roku. Będzie to też nowa data rozpoczęcia kolejki rezerwacji. Posiadacze rezerwacji nie stracą swojego miejsca w kolejce, ale daty zostaną odpowiednio przesunięte w czasie.

– czytamy w ogłoszeniu Valve

Problemy z dostępnością przed premierą sugerują, że Deck może być trudny do zgarnięcia po premierze. Możliwe, że po sprzęt stale będą ustawiać się wirtualne kolejki. Miejmy nadzieję, że sytuacja na rynku podzespołów wkrótce się uspokoi i zgarniemy zarówno Deck jak i karty graficzne oraz konsole w standardowych cenach i bez większych problemów.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie