Ubisoft przesuwa premiery Assassin’s Creed: Unity oraz Assassin’s Creed: Rouge

Twórcy wyjaśniają, że muszą dopieścić swoje najnowsze gry z Asasynami.

Data premiery Assassin’s Creed: Unity była dotychczas ustalona na 31 października tego roku. Tego dnia tytuł miał ukazać się na polskich półkach sklepowych (trzy dni wcześniej na świecie). Niestety, Ubisoft wystawia naszą cierpliwość na próbę i przestawia debiut Unity o dwa tygodnie.

Skąd zmiana daty premiery? – Za wielkimi ambicjami i jeszcze większymi obietnicami podąża spora odpowiedzialność – tłumaczy na oficjalnym blogu wydawcy Vincent Pontbriand, starszy producent z Ubisoftu. – Unity ma pokazać moc next-genów, co wymaga sporego zaangażowania i jest niezwykle pracochłonne.

Pontbriand wyjaśnił, że zbliżając się do końca produkcji okazało się, że potrzeba więcej czasu, by dopracować szczegóły i mieć pewność, że Assassin’s Creed Unity będzie naprawdę wyjątkowe. Człowiek Ubisoftu podziękował za cierpliwość i podkreślił, że to tylko dwa tygodnie. Zapewnił też, że naprawdę warto poczekać.

Nowa data premiery Assassin’s Creed Unity została ustalona zatem na 13 listopada. Przypominamy, że tytuł powstaje na PC, PS4 oraz Xbox One. Po więcej informacji o grze (ciekawostki, gameplay’e, zwiastuny) zapraszamy tutaj.

Jednocześnie dowiedzieliśmy się o lekkiej obsuwie drugiego tytułu z uniwersum Assassin’s Creed, który jest szykowany na konsole PlayStation 3 i Xbox 360. Chodzi oczywiście o Assassin’s Creed: Rogue (tutaj więcej newsów o grze). Data premiery tytułu zaliczy dwudniowy poślizg i zadebiutuje tego samego dnia, co Unity, czyli 13 listopada tego roku.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.