Ubisoft odnosi się do krytyki skierowanej w NFT. Nazywa to “eksperymentem”

Ghost Recon Breakpoint
PC PS4 PS5 Xbox Series Xbox Series S XOne

Zapowiedź NFT od firmy Ubisoft spotkała się z wielką falą krytyki ze strony graczy i deweloperów. Przedstawiciel Ubi wypowiedział się na temat odbioru platformy Quartz.

Firma widzi liczne słowa krytyki (nazwane tu “obawami”) i dostrzega również te bardziej pozytywne opinie. Przedstawiciel wydawcy, Didier Genevois twierdzi, że Ubi traktuje NFT jako swoisty eksperyment, który ma pokazać, jak technologia przyjmie się w gamingu.

Od czasu ogłoszenia (platformy Quartz – red. ) otrzymaliśmy wiele informacji zwrotnych i słyszymy zarówno słowa zachęty, jak i obawy. Rozumiemy skąd bierze się sentyment do tej technologii i musimy brać go pod uwagę na każdym kroku.

Ten eksperyment ma na celu zrozumienie, jak propozycja wartości decentralizacji może zostać przyjęta i zaakceptowana przez naszych graczy. (…).

– powiedział Blockchain Technical Director Ubisoftu, Didier Genevois, w rozmowie z Decrypt

Eksperyment eksperymentem, ale i tak coś tu się nie udało. Popularność Ubisoft Quartz pozostawia wiele do życzenia i nie zdziwię się, jeśli firma dość szybko zrezygnuje z wprowadzenia NFT do innych swoich gier. Oczywiście to tylko spekulacja i równie dobrze Ubi może dalej iść w zaparte, nie przejmując się odbiorem ze strony graczy i własnych pracowników.

Jakub Stremler
O autorze

Jakub Stremler

Redaktor
Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie