NFT Ubisoftu jest krytykowane nawet przez pracowników firmy

Ubisoft Quartz NFT - grafika
PC PS4 PS5 Xbox Series Xbox Series S XOne

Ubisoft zapowiedziało niedawno własne NFT wraz z platformą Quartz, co spotkało się z mocną i intensywną krytyką ze strony graczy. Niezadowoleni są najwyraźniej również deweloperzy.

Francuski związek zawodowy, Solidaires Informatique, wydał oświadczenie, w którym krytykuje wejście Ubisoftu na rynek NFT. W skład związku zawodowego wchodzą między innymi deweloperzy pracujący w Ubisofcie.

Solidaires Informatique nazwało blockchain technologią „bezużyteczną, kosztowną i ekologicznie umartwiającą”. Wielu deweloperów nie popiera ruchu firmy.

Ubisoft niedawno weszło na rynek blockchain i NFT. To decyzja, która została szeroko skrytykowana przez naszych graczy, nie przynosząc żadnych ulepszeń ani korzyści naszym grom. Wielu z nas w firmie czuje to samo i twierdzi, że blockchain jest szkodliwy, bezwartościowy i bez przyszłości.

– czytamy w ogłoszeniu Solidaires Informatique

Co więcej, pracownicy Ubisoftu nie kryją się ze swoimi opiniami na temat NFT. Mało kto ma pozytywne zdanie na temat tego rozwiązania.

Nie mamy konkretnych statystyk, ale na wewnętrznym forum Ubisoftu zapowiedź NFT była szeroko komentowana, z około 5% stosunkiem pozytywnych komentarzy. Reszta była negatywna.

– powiedział Senior Designer Ghost Recon Breakpoint, Marc Rutschlé w rozmowie z PC Gamer

Nic nie wskazuje jednak na to, aby Ubi miało wycofać się z rynku NFT. Na razie specjalne skórki pojawiły się w Ghost Recon: Breakpoint i niewykluczone, że kolejne NFT trafią do innych gier wydawcy w najbliższym czasie.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie