Ubezpiecz swoją bazę w Metal Gear Solid V: The Phantom Pain… za prawdziwe pieniądze

 

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain
Metal Gear Solid V: The Phantom Pain

Konami nie chce, byśmy o ostatnim Metal Gear Solidzie zapomnieli. Pytanie tylko, czy kontrowersyjne mikropłatności to dobra droga do osiągnięcia tego celu?


Każdy gracz posiada w Metal Gear Solid V: The Phantom Pain swoją bazę wypadową, tzw. Mother Base. Służy ona głównie do zarządzania swoimi naukowcami, żołnierzami, a także badaniami technologicznymi. Można (a nawet trzeba) ją rozbudowywać, można też się po niej swobodnie poruszać. No dobrze, ale co w związku z tym?

Otóż jedną z funkcji sieciowych The Phantom Pain jest możliwość zaatakowania bazy innego gracza, podczas gdy ten jest zalogowany na swoim koncie, by wykraść mu jego surowce, czy nawet personel. W chwili, gdy obiektem ataku jest nasza własna baza, mamy dwie możliwości – albo wysłać do obrony grupkę wybranych żołnierzy, albo wycofać się z aktualnie wykonywanej misji i odeprzeć atak własnoręcznie. Cały szkopuł polega na tym, że gdy przeciwnik zakończy inwazję sukcesem, to tracimy część naszych surowców, więc jeśli postanowimy moduł multiplayerowy zignorować i cieszyć się tylko trybem fabularnym, to musimy liczyć się z tym, że będziemy co jakiś czas zwyczajnie okradani.

Konami łaskawie oferuje takim graczom pomocną dłoń i pozwala im wykupić pakiet ubezpieczeniowy, dzięki któremu nawet w przypadku udanego ataku nie stracą nic. Ubezpieczenie można także kupić za specjalne punkty, zdobywane np. jako nagrody za regularne logowanie się do gry, lecz nie zmienia to faktu, iż jest to wyjątkowo niesmaczny skok na kasę.

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain
Metal Gear Solid V: The Phantom Pain

17 Shares
Share17
+1
Tweet