Czekacie na grę w realiach I wojny światowej? Mamy coś dla Was!

Mowa o Valiant Hearts: The Great War studia Ubisoft. Nie będzie to jednak zwykła strzelanka.

Produkcja, która zawita na rynek 25 czerwca ma stanowić nietypowe połączenie gry zręcznościowej i logicznej. Część sekwencji będzie wymagać od nas wytężenia szarych komórek, a pozostałe refleksu. Cena tytułu mieścić się będzie w graniach 60 zł i ukaże się zarówno na PC, a także PS3, PS4 oraz Xboksa 360 i Xboksa One.

To co wyróżnia Valiant Hearts: The Great War to nietypowe realia umiejscowienia akcji. Przyznacie bowiem, że konflikt z lat 1914-1918 jest znacznie rzadziej eksploatowany przez deweloperów niż II wojna światowa? Tematem przewodnim opowiadanej historii, będzie miłość niemieckiego żołnierza do młodej Francuzki. Niespokojne czasy nie pozwolą jednak zakochanym zaznać szczęścia.


W trakcie rozgrywki pokierujemy aż 5 postaciami, a w tle przewinie się także towarzyszący nam pies. Wbrew komiksowej oprawie graficznej nie należy spodziewać się lekkiej i przyjemnej rozgrywki, lecz pozycji, która mimo obranej stylistyki pokaże nam okrucieństwo związane z wojną.

 

Bartłomiej Balcerzak

Bartłomiej Balcerzak

Miłośnik staroszkolnych gier RPG takich jak Baldur's Gate czy Planscape Torment a jednocześnie nowszych przedstawicieli tego gatunku z Mass Effectem na czele.

2 Shares
Share2
+1
Tweet