Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Twitch usuwa jedną z najpopularniejszych emotek z serwisu. Ma ważny powód

Twitch zdecydował się na usunięcie kultowej i bardzo popularnej emotikony. Powodem kontrowersyjnej decyzji były ostatnie wydarzenia z USA.

Ostatnie zdarzenia w USA odbiły się szerokim echem na całym świecie. Konsekwencje szturmu na Kapitol dotknęły również platformę Twitch.tv, która zdecydowała się na bardzo kontrowersyjne posunięcie.

Przedstawiciele serwisu dla streamerów zdecydowali się na usunięcie kultowej emotikony PogChamp. Dane StreamElements wskazują, że była to piąta najpopularniejsza emotka na Twitchu, jednak śmiało można stwierdzić, że była też przy okazji tą najbardziej kultową i rozpoznawalną.

Decyzja wyniknęła z bardzo kontrowersyjnych wpisów na Twitterze Ryana „Gootecks” Gutierreza, który był twarzą PogChampa.

Chcemy, aby sentymenty i wykorzystanie Pog trwało dalej – jego znaczenie jest znacznie większe, niż postać przedstawiona lub sam obraz – i zajmuje ważne miejsce w kulturze Twitcha. Nie możemy jednak z czystym sumieniem nadal umożliwiać wykorzystania tego obrazu.

Fragment ogłoszenia Twitch.tv na Twitterze

Emotikona jest na ten moment niedostępna i Twitch zamierza stworzyć jej zastępcę w porozumieniu ze społecznością fanów. Więcej informacji ma ukazać się wkrótce.

Dodatkowo platforma ponownie zawiesiła konto Donalda Trump. W tym przypadku powodem również były zdarzenia z Kapitolu. Jego konto zostało już wcześniej zablokowane za mowę nienawiści, ale ograniczenia zostały zdjęte po dwóch tygodniach.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.8
Rated 2.8 out of 5
2.8 out of 5 stars (based on 67 reviews)
Excellent40%
Very good4%
Average2%
Poor2%
Terrible52%