Oto najpopularniejsza gra 2021 roku na Twitchu. LoL i Fortnite pokonane z łatwością

Twitch - logo
PC PS4 PS5 Xbox Series Xbox Series S XOne

Ujawniono, jaka gra była najchętniej oglądana na platformie Twitch w 2021 roku. O dziwo, Fortnite i League of Legends nie miały szans z tytułem Rockstar Games.

Jak się już zapewne domyślacie, najpopularniejszą grą na Twitchu było Grand Theft Auto V – wskazuje StreamElements. Transmisje na żywo z tej produkcji oglądano przez łącznie 2,1 miliarda godzin. Popularniejszą kategorią na Twitchu było tylko Just Chatting, które oglądano przez 3,1 miliarda godzin.

Ogromna popularność piątego GTA na Twitchu wynika z paru istotnych czynników. Tym najważniejszym jest jednak fakt ogromnego zainteresowania serwerami RolePlay, na których grało wielu popularnych streamerów. Nie zapominajmy też o GTA Online, które wciąż przyciąga do siebie tłumy graczy i widzów.

Zaraz po GTA V w rankingu uplasowało się League of Legends (1,8 mld godzin) i Fortnite (1 mld godzin). Następnie znajdziemy kolejno: Valorant, Minecraft, Call of Duty: Warzone, Counter-Strike: Global Offensive, Apex Legends i Dota 2. Jak widać, hit Rockstar Games miał bardzo mocną konkurencję.

Jeśli chodzi o zaskoczenia, wysoko w rankingu było również New World od Amazon Game Studios. Popularne MMORPG było oglądane na platformie Twitch przez łącznie 259 milionów godzin. Trzeba jednak zaznaczyć, że produkcja ta ukazała się dopiero w drugiej połowie roku, a wymienione wcześniej tytuły są na rynku już od dłuższego czasu.

Jakub Stremler
O autorze

Jakub Stremler

Redaktor
Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie