Trailer GTA VI skrywa wiele smaczków. Oto najciekawsze easter-eggi ze zwiastuna

GTA VI
Newsy PC PS5 Xbox Series Xbox Series S

Rockstar to studio, które słynie z ciekawego poczucia humoru i umieszczania w swoich grach całej masy odniesień do kultury czy po prostu zabawnych easter-eggów. Nawet zwiastun może obfitować w takie smaczki, czego przykładem jest trailer GTA VI. Oto najciekawsze rzeczy, jakie można zobaczyć podczas oglądania. Trochę tego jest!

Trailer GTA VI pełen znajdziek

Nie trzeba czekać na premierę gry, aby już szukać znajdziek. W te obfituje trailer GTA VI, który pełen jest nie tylko odniesień do znanych marek czy żartów, ale również całkiem tajemniczych nowości. Wprawne oko zauważy wśród nich easter-eggi, które być może będą istotnym elementem rozgrywki. Lub po prostu zabawną ciekawostką. Tak czy inaczej, sprawdźmy, co pokazał nam zwiastun.

Mapa w nowym GTA będzie ograniczona?

Jeden ze screenów sugeruje nam, że być może mapa w grze będzie ograniczona. Wraz z postępem fabularnym możliwe będzie docieranie do kolejnych lokacji lub odblokowywanie obszarów. Taki zabieg był już wykorzystywany w grach od Rockstar, a w tym wypadku otrzymaliśmy dość klarowną sugestię. Chodzi o bransoletę dozoru elektronicznego, o której więcej pisaliśmy tutaj.

Gepard powraca!

Nie chodzi nam tu co prawda o zwierzę, lecz kultowy pojazd z oryginalnego Vice City. Na jednym ujęciu w trailerze widać pojazd Cheetah, który jest zaparkowany zapewne pod klubem. Fani z miejsca ucieszyli się na wieść o powracającym wozie, którym świetnie jeździło się przez słoneczną metropolię.

Sol Sisters?

Soul Sisters, czyli bratnie dusze. Wyrażenie to często jest używane przez dwie świetnie dogadujące się kobiety, choć równie dobrze można je spotkać jako tytuły blogów, książek i nie tylko. Deweloperzy ze studia Rockstar postanowili odnieść popkulturowe wyrażenie do słonecznego Vice City. Na plaży znajdziemy bowiem parasole brandowane marką „Sol Sisters”.

Liczba 69 powraca. Znowu!

Na pewno kojarzycie wszelkie żarty związane z liczbą 69, prawda? W serii Grand Theft Auto było ich zawsze sporo, dlatego nie inaczej będzie w przypadku najnowsze odsłony. Na trailerze widzieliśmy kobietę ubraną w cichy marki Sessanta Nove — z jednej strony nawiązuje do Louis Vuitton, z drugiej oznacza… 69.

Kultowe marki, choć w nowym wydaniu

Na pewno kojarzycie zespół Love Fist czy stację Weazel News. To nazwy, które w uniwersum GTA były obecne już dawno temu. W przypadku pierwszego czeka nas najpewniej zamiennik, czego dowodem jest kurtka jednej z postaci z logiem fikcyjnego zespołu „Dolls of Destruction”. Zmian nie doczekał się jednak broadcaster, a patriotyczny kanał nadawczy nadal będzie informować mieszkańców o dziejących się w mieście szaleństwach.

Swoją drogą, odniesienia doczekał się też słynny „Florida Man”. W sieci tym mianem z reguły określa się wariata, który akurat zrobił coś szalonego lub idiotycznego – i zupełnie przypadkowo był mieszkańcem Florydy. W nowej odsłonie GTA „urząd” ten sprawować będzie LeonidaMan. Biorąc pod uwagę prawdopodobną dostępność w grze social mediów, może nas czekać interesująca apka na wzór TikToka…

Dawid Szafraniak
O autorze

Dawid Szafraniak

Redaktor
Pierwsze growe szlify zbierał jeszcze w erze PS1, aby później zapoznawać się z kolejnymi wcieleniami japońskiej konsoli, skosztować Xboksa i Switcha. Ostatecznie najbardziej lubi PC, a ostatnio nawet i granie w chmurze. Królują u niego FPS-y, gry akcji nieczęsto górujące nad filmami i tytuły wyścigowe, które podobno #nikogo. Święta Trójca gamingu? Pierwsze Modern Warfare, seria Mass Effect i Uncharted. Bez tego nic nie miałoby sensu. Poza grami lubi planować kolejne podróże i chwytać za aparat fotograficzny podczas meczów piłki nożnej.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie