Torment: Tides of Numenera wyląduje na PS4 i Xbox One

Mamy nowy zwiastun oraz screeny.

Studio deweloperskie inXile Entertainment oraz Wydawnictwo Techland ogłaszają, że wyczekiwana gra RPG – Torment: Tides of Numenera, ukaże się również na konsolach obecnej generacji. Wersje na PlayStation 4 i Xbox One zostaną po raz pierwszy zaprezentowane na targach Gamescom 2016.

Produkcja Torment: Tides of Numenera została sfinansowana podczas jednej z najpopularniejszych kampanii w historii Kickstartera. Gra powstaje w studio inXile Entertainment, założonym przez legendarnego twórcę m.in. Fallouta – Briana Fargo. Na początku Torment: Tides of Numenera planowany był jedynie na komputery PC, ale dzięki staraniom dewelopera tytuł trafi również na konsole.

– Sukces Wasteland 2: Director’s Cut na konsolach i wdzięczność wyrażana przez wielu fanów za ten ruch sprawiły, że zaczęliśmy planować premierę Torment: Tides of Numenera na PlayStation 4 i Xbox One – mówi Brian Fargo, szef i założyciel studia inXile.

Wersja konsolowa zostanie oficjalnie zaprezentowana na tegorocznych targach Gamescom. W Kolonii inXile przedstawi niepublikowane dotychczas materiały z rozgrywki. Torment: Tides of Numenera ukaże się w pierwszym kwartale 2017 roku.

Cechy charakterystyczne Torment: Tides of Numenera:

  • Niespotykany świat – podróżuj po Dziewiątym Świecie, fantastycznym, oryginalnym miejscu z olśniewającymi lokacjami.
  • Bogata, osobista narracja – historia napędzana interesującymi postaciami, gwarantująca epickie doznania w czysto osobistej materii. Filozoficzne fundamenty napędzają zarówno mechanikę, jak i narrację całej produkcji.
  • Stwórz własną opowieść – twoje decyzje mają znaczenie, a moralność Dziewiątego Świata jest bardzo złożona, więc nic nie jest wyłącznie czarne lub białe. Torment to niepowtarzalne doświadczenie, na które składają się wszystkie twoje dokonania.
  • Świeże podejście do walki – planuj swoje działanie, weź udział w bogatych taktycznie starciach połączonych z zagadkami, skradaniem itp.

Źródło: Techland, opracowanie własne

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

3 Shares
Share3
+1
Tweet