TOP 10 konsol, o których istnieniu mało kto wie

TOP 10 nieznanych konsol
Publicystyka Redakcja Poleca

Nie ma znaczenia czy jesteś kolekcjonerem czy zagorzałym fanem gadżetów gamingowych. Oto TOP 10 konsol, których większość graczy nie zna.

Nie mam zbyt dużej wiary w graczy, jednak kilka najlepszych konsol chyba wszyscy wymienią z pamięci, zwracając szczególną uwagę na ekskluzywne gry. Ale są też takie urządzenia, o których nawet najstarsi górale nie mają pojęcia i nigdy w Polsacie lub w Pani domu nie widzieli. Niektóre przeszły bez echa, doprowadziły do bankructwa wielkie firmy, inne zaś były w ogóle niedostępne w Polsce. O wszystkich mówić nie będę, acz tych TOP 10 konsol złożonych na ołtarzu dobrych i złych pomysłów po krótce Wam przedstawię.

TOP 10 konsol nieznanych i zapomnianych


10. HyperScan

Na każdą dobrą konsolę do gier przypada przynajmniej 10 nieudanych projektów, które w dziedzinie technologii okazują się ślepym zaułkiem. HyperScan był jednym z nich. Jego autorzy dokonali niemożliwego – połączyli słabe materiały z okropnym designem urządzenia, software’owy koszmarek z upierdliwym skanerem do odczytywania zawartości gry z zewnętrznych kart. Po zaledwie jednym roku została wycofana ze sprzedaży, czego raczej nie możemy uznać za wielką stratę.


9. The Epoch Cassette Vision

Mimo że owa konsola wygląda jak sprzęt DJ-a do miksowania muzyki, tak jednak spełniała inną rolę. Umożliwiała rozgrywkę dla dwóch osób jednocześnie i to w ramach jednego urządzenia. Był to dość kompaktowy model bez zewnętrznych padów – na obudowie dwie gałki do kontroli w poziomie i pionie oraz 2 przyciski od akcji. The Epoch Cassette Vision ze swoimi 12 grami odniósł duży sukces na rynku azjatyckim, ale nie u nas, bo w tym samym czasie na polskich salonach rządziło Atari 2600.

Grzegorz Rosa
O autorze

Grzegorz Rosa

Redaktor
Ekspert w dziedzinie "kombinatoryki" w grach i zarazem człowiek, który wybrał drogę antagonisty. Nie boi się pisać treści niewygodnych dla innych. Specjalizuje się w publicystyce wszelakiej, krytykowaniu słabych gier, filmów, a nawet ludzi. Jako jedyny na świecie grał już w Wiedźmina 4...
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie