Film Tomb Raider – ujawniono nowe szczegóły. Scenariusz, miejsce zdjęć, data rozpoczęcia prac

Film z Larą Croft z 2018 roku okazał się finansowym sukcesem. Twórcy zacierają rączki i planują kontynuację. Teraz dowiadujemy się paru nowych szczegółów dotyczących tej produkcji.

O tym, że powstaje druga część Tomb Raidera z 2018, wiemy już od paru miesięcy. Wtedy ujawniono, że premiera filmu planowana jest na 21 marca 2021. Oprócz tego mogliśmy przeczytać, że odtwórczynią roli Lary Croft ponownie będzie Alicia Vikander, a reżyserią filmu zajmie się Ben Wheatley. Redakcja Geek Vibes Nation dotarła do kolejnych wieści na temat produkcji.

Dzięki serwisowi dowiadujemy się między innymi, że twórcy filmu nie będą ograniczać się do fabuły pojedynczej gry z serii – obraz ma bazować na Rise of the Tomb Raider i Shadow of the Tomb Raider. Niestety na chwilę obecną nie wiadomo, co dokładnie zostanie zaczerpnięte z tych gier. Zapewne dowiemy się o tym w kolejnych miesiącach.

Drugą ważną informacją, jaką podzielił się z czytelnikami Geek Vibes Nation, jest data rozpoczęcia zdjęć – aktorzy i ekipa mają trafić na plan już w kwietniu. Kolejne sceny zostaną nagrane w RPA, Anglii, Finlandii i Pekinie.

Tomb Raider z 2018 przyniósł twórcom duże zyski, generując 273,5 milionów dolarów przy budżecie 94 mln. Recenzenci chwalili film za świetną grę Alicii Vikander, ale krytykowali za mało porywającą fabułę. Pozostaje mieć nadzieję, że kontynuacja filmu nie zawiedzie pod tym względem.

Dagmara Kottke

Dagmara Kottke

Przygodę z grami zaczynała od tytułów takich jak Worms, THPS i Pizza Connection 2. Aktualnie obcuje przede wszystkim z produkcjami strategicznymi i pomysłowymi indykami; ogólnie gra w tytuły, w które nikt nie gra – i czyta książki, których nikt nie czyta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ: