Amazon ponoć kupił albo wydzierżawił całą markę Tomb Raider

Tomb Raider wykupiony przez Amazon? Na prawa poszło 600 milionów
Filmy Filmy i seriale Newsy Newsy Newsy PC Platformy Platformy PS4 PS5 Seriale Xbox Series XOne

Amazon chyba nie żartuje i faktycznie chce zrobić z Tomb Raider “markę w stylu Marvela”. W przygotowaniu jest nie tylko gra, ale i film oraz serial.

Kupowanie całej marki nie jest byle pójściem po bagietki… Mimo wszystko Amazon zdecydował się na spory deal. Pamiętajcie jednak, iż nie są to potwierdzone informacje, ale ich źródło wydaje się dobrze zorientowane w sprawach amerykańskiej korporacji. Wcześniej ujawnili m.in. parę fabularnych detali związanych z serialem Pierścienie Władzy przed jego premierą.

Tomb Raider w rękach Amazona?

Crystal Dynamics obecnie pracuje nad nową grą z Larą Croft, która może nieźle namieszać. Pierwsze szczegóły zwiastują nam dość apokaliptyczną grę, która stawia na niezależność głównej bohaterki. Pojawi się też rzekomo wątek miłosny i to z… kobietą. Fani, jak zwykle, przyjęli to z powściągliwością. Jak zatem zareagują na wieść, iż Amazon rzekomo wykupił całą markę? Wieści pochodzą ze strony Fellowship of Fans. Na stół poszło ponoć 600 milionów… ale czego? Tego niestety nie sprecyzowano. Jeżeli dolarów – to doprawdy imponujące.

Tak brzmiały pierwsze wieści, ale po chwili serwis zaktualizował swoje doniesienia, iż nie chodzi o sprzedaż praw do marki, a jej “dzierżawę”. Do tego istnieje szansa, że nie chodzi o 600 mln dolarów, a o 600 mln koron szwedzkich (dotychczasowy właściciel to szwedzkie Embracer Group). Wtedy kwota nie imponuje tak bardzo, bo to “jedynie” 57 mln USD.

Grupa Embracer właśnie sprzedała (aktualizacja: wydzierżawiła) prawa do gry Tomb Raider firmie Amazon za kwotę około 600 milionów, co czyni ją drugim największym zobowiązaniem Amazon po zakupie praw telewizyjnych do “Władcy Pierścieni”: Pierścienie Władzy”. To wszystko sprawia, że koszty i (zaktualizowane) zobowiązania, których Embracer może poszukiwać, są bardzo wysokie.

– czytamy na stronie

Oczywiście nie warto ślepo wierzyć w to wszystko, ale sytuacja wydaje się bardzo ciekawa, niezależnie od tego, czy mowa o “wypożyczeniu” marki, czy raczej o jej sprzedaży, jak informowano wcześniej. Na razie nie wiemy, czego dokładnie dotyczyć ma inwestycja. Najpewniej chodzi o prawa do tego IP ogółem, ale istnieje szansa, że wykluczono z nich m.in. gadżety lub inne media. Wszak Netflix pracuje obecnie nad anime Tomb Raider.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie