Gratka dla fanów surrealistycznego klimatu. To the Star to nadchodząca polska gra inspirowana Alicją w Krainie Czarów

To The Star
Newsy PC

Twórcy z warszawskiego studia Covenant.dev zapowiedzieli grę To the Star, która inspirowana jest Alicją w Krainie Czarów. Będzie to druga już produkcja Warszawiaków. Tym razem utrzymana w konwencji survivalu.

W ubiegłym roku studio Covenant.dev wypuściło grę pt. Gord, która spotkała się z bardzo ciepłym przyjęciem. Był to city builder pełny odniesień do słowiańskiego folkloru. Tym razem deweloper spróbuje swoich sił w przygodowej grze akcji z widokiem TPP i z dużą dozą survivalu. Nieobcy będzie więc m.in. crafting i rozwój postaci, a wszystko to z uwzględnieniem zabawy w kooperacji do czterech osób.

To the Star – polski survival w klimatach Alicji w Krainie Czarów

To the Star odda nam do dyspozycji rozległy, otwarty świat. Znajdziemy w nim zarówno malownicze, spokojne plenery, jak i pełne niebezpieczeństw lokacje. W grze zaimplementowany będzie cykl dnia i nocy, który wpłynie na to, jakie istoty napotkamy na swojej drodze oraz ich zachowanie, a także na to, które zasoby i obszary zostaną nam udostępnione. W trakcie zabawy gromadzić będziemy zasoby, które posłużą nam do wspomnianego już craftingu. Przy jego pomocy wytwarzać będziemy przydatne narzędzia, ubrania oraz broń białą i dystansową, a także posiłki. Składnikami tych ostatnich będą między innymi nasze emocje bądź „słodycz” pozyskiwana z łapanych przez nas istot zwanych „Słodziakami” (ang. „Sweet Cuties”). A wszystko to podlane ogromną dawką surrealizmu. Aby dowiedzieć się więcej na temat gry, warto zajrzeć na steamową stronę produkcji, a w międzyczasie zapoznać się z pierwszymi screenami z gry. Prawda że wygląda ciekawie?

Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie