Polskie Gord na rozgrywce. Słowiańska strategia urzeka klimatem

Gord na rozgrywce. Słowiańska strategia urzeka klimatem
Newsy PC

Gord to polska gra strategiczna od studia Covenant.dev. Twórcy podzielili się właśnie nową prezentacją rozgrywki – jest bardzo mrocznie.

Rzeczony tytuł nie jest jednak tradycyjnym RTS-em, a swoistą mieszanką gatunków. Znajdziemy tu nuty survivalu, city buildera i tytułów przygodowych, a gdzieś w tle przebija się także symulator kolonizacji.

Zaprezentowany gameplay pokazuje rozbudowę bazy, kilka starć z wrogami i eksplorację otaczających wioskę gracza lokacji. Miejcie na uwadze, że materiał pokazuje grę w fazie pre-bety, a więc wiele jej elementów może ulec zmianie do czasu premiery.

Covenant.dev nie ujawniło jeszcze konkretnej daty premiery Gord, ale podobno nie poczekamy zbyt długo. Na ten moment wiadomo tylko tyle, że produkcja ta trafi na komputery osobiste i nie wspomniano nic na temat portów na konsole.

Warto przypomnieć, że nad grą pracuje Stan Just, który był producentem Wiedźmina 3. Wśród deweloperów pracujacych Covenant.dev znajdziemy również między innymi pracującego niegdyś nad This War of Mine Macieja Wasiaka oraz pisarką Annę Sokalską.

Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie