Polskie słowiańskie dark fantasy na zwiastunie. Gord ma okres premiery

Gord z datą premiery. Polskie mroczne, słowiańskie fantasy
Newsy PC PS5 Xbox Series

Na pokładzie zespołu Covenant.dev znajdziemy byłych twórców Wiedźmina 3 czy Frostpunka. Ich nowa gra – Gord – zapowiada się naprawdę dobrze.

O Gord pisaliśmy już dwa razy, bo to naprawdę świetnie zapowiadająca się produkcja. Mało która gra może poszczycić się tak bezbłędnym słowiańskim klimatem. W tym wypadku jest do tego niezwykle mrocznie. Widać, że twórcy mają pomysł na wykreowanie sugestywnego świata, który jak żywo przypomina jeszcze mroczniejszą wersję Wiedźmina 3. Nie ma w tym żadnego przypadku, bo za tytuł odpowiadają m.in. byli twórcy wiedźmińskiego hitu, a także Frostpunka czy Two Worlds.

Sama gra w pewien sposób będzie połączeniem “wieśka” i Frostpunka, gdyż będzie to rozbudowany city builder w słowiańskim świecie fantasy. Skupimy się przede wszystkim na rozbudowie naszej osady, a także przetrwaniu. A przynajmniej będziemy próbować. Zewsząd będą czyhać na nas potwory, a pod jednym względem grze nawet całkiem blisko do horroru. Jednym z zadań jest dbanie o zdrowie psychiczne mieszkańców. Unikalny i dość ambitny pomysł, który ma szansę nieźle namieszać. W każdym razie – zapraszam do materiału.

Przyznam, że materiał ten kupił mnie genialnym klimatem i nic więcej do szczęścia nie potrzebuję. Zwyczajowo nie jestem fanem strategii, ale to połączenie akurat mnie urzekło. Jak widać – Gord ma szansę zainteresować nawet tych, którzy do tej pory nie grywali aż tak w podobne pozycje.

Jednocześnie dowiedzieliśmy się, że tytuł ten zadebiutuje w okresie letnim 2023 roku. Gra ukaże się nie tylko na PC na platformie Steam, ale również na konsolach – w tym przypadku jedynie PlayStation 5 oraz Xbox Series X i S.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie