Titanfall 3 kosztem nowego IP, wynika z komunikatu Respawn Entertainment

Mech i pilot z gry Titanfall 2
PC PS4 PS5 Xbox Series Xbox Series S XOne

Prezes Respawn Entertainment opublikował wpis informujący o szukaniu pracownika do pracy przy zupełnie nowej marce. W związku z tym wszystko wskazuje na to, że Titanfall 3 nie znajduje się obecnie w produkcji.

To, co się się dzieje wokół serii Titanfall, przypomina mi czasem brazylijską telenowelę. Pierwsze dwie odsłony skradły serca wielu graczy, aczkolwiek nie zdobyły nigdy takiej popularności, na jaką zasługują.

Dopiero Apex Legends wyniósł uniwersum na wyżyny, jednakże Battle Royale jest tylko spin offem serii i nie posiada nawet tytułowych tytanów. Mimo to, masa fanów z całego świata oczekuje powstania trójki. Niestety, musimy dzisiaj ogłosić wieść zaprzeczającą plotkom, o których pisaliśmy parę miesięcy temu.

Respawn Entertainment szuka pracownika do zupełnie nowego projektu

Niestety, wszystko wskazuje na to, że Titanfall 3 jednak nie jest obecnie w produkcji. Vince Zampella, założyciel i prezes studia odpowiedzialnego za omawianą serię, opublikował tweet w sprawie poszukiwań pracownika na stanowisko software engineera. Nowy nabytek studia miałby pracować z resztą deweloperów nad zupełnie nową marką.

Jest to bardzo przykra wieść dla każdego fana oczekującego trzeciej odsłony Titanfalla. Sam jestem zakochany w jedynce i dwójce, a nawet do dzisiaj pamiętnie wspominam moją przyjaźń z tytanem z kampanii. Liczyłem, że sukces Apexa rozprzestrzeni wśród graczy zainteresowanie odsłonami z głównej serii, a Respawn wykorzysta zarobione pieniądze do produkcji sequela. Mam nadzieję, że to tylko odłożenie planów studia w czasie i w ciągu kolejnych lat usłyszymy o kontynuacji.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie