Titanfall 2 dostanie kampanię fabularną dla jednego gracza. O czym opowie?

Niewykluczone również, że razem z grą zadebiutuje telewizyjny serial w tym samym uniwersum.

Titanfall 2 ma dostać pełnoprawną kampanię fabularną, podczas której – grając solo – poznamy ważne fakty dotyczące świata wykreowanego przez studio Respawn Entertainment. Takie informacje podał w rozmowie z serwisem Forbes główny scenarzysta Titanfall 2, czyli Jesse Stern.


Wyjaśnił on przy okazji, że historia przedstawiona w sequelu połączy ze sobą magię oraz naukę, lecz wszystko pozostanie przyziemne, ludzkie i prawdziwe. Fabuła skupi się na konflikcie – wojnie kolonialnej – rozgrywającej się w kosmosie. Elementem wspomnianej przyziemności mają być m.in. pojazdy wykorzystywane przez walczące strony – w walkach wezmą udział bowiem maszyny budowlane i wydobywcze, które po rozpętaniu konfliktu zostały przystosowane do działań bojowych.

Jesse Stern zdradził przy okazji, że być może wraz z Titanfall 2 zobaczymy serial rozgrywający się w tym samym uniwersum. Sprawa jest jednak jeszcze otwarta i nic nie zostało przesądzone.

Kiedy premiera Titanfall 2? Według wcześniejszych zapowiedzi wydawcy tytułu, czyli Electronic Arts, grę powinniśmy otrzymać do końca marca 2017 roku. Stern nic nowego nie dodaje w tej sprawie wspominając jedynie, że tytuł powstaje od mniej więcej roku, a zazwyczaj na tego typu projekty trzeba poświęcić z dwa lata. Wygląda zatem na to, że Titanfall 2 ujrzymy pod koniec tego, lub w pierwszych miesiącach przyszłego roku. Prawdopodobnie zagramy nie tylko na PC oraz Xboksie One, lecz również na PlayStation 4.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

15 Shares
Share15
+1
Tweet