Thor: Miłość i grom z doskonałym otwarciem. Film trafił do TOP 10 najbardziej dochodowych produkcji 2022 roku

Thor Miłość i grom z doskonałym weekendem otwarcia
Baza filmów Baza postaci Filmy Filmy i seriale Newsy Newsy Uniwersum

Wyczekiwany Thor: Miłość i grom przebojem wszedł do kin na całym świecie. Jak produkcja poradziła sobie w pierwszy weekend na ekranach?

Premiera najnowszej odsłony Kinowego Uniwersum Marvela odbyła się w zeszły piątek. Dziś mamy zatem czwarty dzień, gdy produkcja znajduje się na ekranach. Pierwsze podsumowania wskazują, że tytuł poradził sobie doskonale – łącznie przez cały weekend i na całym świecie nowy Thor zebrał ponad 300 mln dolarów. Niemal połowa z tych zysków pochodzi z kin amerykańskich; tam zebrano 143 mln. Niestety jak na razie nie wiadomo, ile Thor zarobił w Polsce; w naszym kraju w ten weekend rządziły za to Minionki.

Taki wynik zapewnił filmowi najlepsze otwarcie w całej serii o Thorze. Jeśli chodzi o rezultaty w MCU, produkcja zajęła dopiero 12. lokatę. Mimo to twórcy i tak mogą się cieszyć z efektów; 300 mln zarobione w weekend otwarcia zapewniły tytułowi miejsce w top 10 najlepszych dotychczasowych premier w 2022 roku.

W najnowszym Thorze nordycki bóg (Chris Hemsworth) będzie potrzebował wsparcia. Jego światu zagraża bowiem Gorr Rzeźnik Bóstw (Christian Bale). W walce pomogą mu Królowa Walkirii (Tessa Thompson), Korg (Taika Waititi) oraz była dziewczyna, Jane Foster (Natalie Portman), która jako Potężna Thor włada obecnie Mjolnirem. Wspólnie rozwiążą całą sprawę i po raz kolejny uratują świat przed zagrożeniem.

Najnowszą produkcję z MCU, czyli Thor: Miłość i grom możecie obecnie oglądać w kinach na terenie całej Polski.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie