This War of Mine zapowiedziane! Polacy pokazują nowe oblicze wojny

To będzie prawdziwy wojenny survival. Wcielimy się nie w żołnierzy, a cywili starających się przetrwać w oblężonym mieście.

Warszawskie studio 11 bit podało szczegóły na temat swojej nowej produkcji. Jeśli ich nie kojarzycie, przypomnę, że odpowiadają za wielokrotnie nagradzaną strategiczną serię Anomaly czy kolorową platformówkę Sleepwalker’s Journey. Tym razem nie będzie jednak bajkowo…


Za dnia snajperzy uniemożliwiają opuszczenie schronienia, dzięki czemu możesz zadbać o ludzi i swoją kryjówkę. W nocy przeczesujesz pobliskie lokacje w nadziei na znalezienie przedmiotów, które zwiększą Twoje szanse na przetrwanie – piszą o This War of Mine twórcy.

Ponoć gracze będą musieli podejmować naprawdę trudne decyzje. Poświęcić jednego człowieka, by ochronić innych? – Podczas wojny nie ma dobrych i złych decyzji. Jest tylko chęć przetrwania. Im szybciej to zrozumiesz, tym lepiej – przekonuje 11 bit.

This War of Mine – na razie nie wiadomo, na jakich platformach się pojawi

Co ciekawe, inspiracją do stworzenia This War of Mine była prawdziwa historia człowieka, który przetrwał w oblężonym mieście w czasie wojny.

W trakcie pracy nad nową grą natknęliśmy się na artykuł, w którym mężczyzna opisuje, jak udało mu się przetrwać w oblężonym mieście. Po zapoznaniu się z jego relacją, zrozumieliśmy jaki horror przechodzą ludzie w podobnej sytuacji. Postanowiliśmy stworzyć grę opierając się na  jego historii i zrobić coś, co poruszy ludzi i sprawi, że chociaż przez moment skupią się na tym co ich otacza. Najwyższa pora, żeby gry, tak jak inne formy sztuki, zaczęły mówić o rzeczach ważnych – przekonuje Michał Drozdowski, lead designer projektu.

Nie ma co – pomysł na grę wygląda naprawdę interesująco i będziemy śledzić dalsze losy tej produkcji. Mam nadzieję, że wykonanie będzie równie dobre jak zapowiedzi, które właśnie usłyszeliśmy.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

  • dawid

    No mam nadzieje że nie spartolą, bo fajna fabuła się zapowiada.

4 Shares
Share4
+1
Tweet