Słynny złodziej nie tylko w filmie. Powstaje piąta część kultowej gry

Gotowi na kolejny wielki skok?

Wydana w 2014 roku czwarta część gry Thief nie została przyjęta przez recenzentów oraz graczy z oklaskami. Tytuł okazał się takim lepszym średniakiem i zbierał oceny w granicach 7/10. Wygląda jednak na to, że musiał się nieźle sprzedać, skoro mowa o kontynuacji…

Kto mówi i gdzie? Zacznijmy od tego, że firma Straight Up Films uzyskała od Square Enix licencję na stworzenie filmu Thief. Nie wiadomo, kiedy zobaczymy go na ekranach kin, lecz według producenta filmu, wraz z nim dostaniemy nową grę Thief!

Wspomniano o tym na oficjalnej stronie Straight Up Films: Zapoczątkowana w 1998 roku przez Eidos Interactive (Deus Ex) i dystrybuowana przez Square Enix (Tomb Raider, Final Fantasy) seria Thief była kontynuowana przez piętnaście lat, a kolejne cztery sequele trzymały przy sobie lojalnych odbiorców i przyciągały nowych fanów. Powszechnie uważa się, że jest to jedna z największych serii, a piąta część jest obecnie w fazie rozwoju, aby zostać wydana razem z adaptacją filmową. Obraz osadzony w steampunkowym świecie znanym z gry, opowie nowy rozdział w historii bohatera serii.

Bardzo możliwe zatem, że podczas czerwcowych targów E3 nowa odsłona Thief zostanie oficjalnie ogłoszona. Póki co Square Enix odpowiada na pytanie serwisu IGN, że nie ma w tym momencie nic do ogłoszenia.

Jak zatem widzicie, informacja nie została zdementowana.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.