theHunter: Call of the Wild trafi na PS4 i Xbox One

Zabawa w myśliwego również na konsolach.

Avalanche Studios, Expansive Worlds oraz dystrybutor astragon Entertainment ogłosili dziś, że theHunter: Call of the Wild doczeka się wersji konsolowej i jeszcze w 2017 roku pojawi się na Xbox One oraz PlayStation 4.

Początkowo opracowany jako gra na PC oraz wydany, na początku tego roku, w formie edycji pudełkowej i cyfrowej theHunter: Call of the Wild pozwala graczom na przeżycie myśliwskich przygód, rozgrywających się w otwartym świecie dwóch dużych terenów łowieckich: w Niemczech oraz na północno-zachodnim wybrzeżu Pacyfiku.

Gra została stworzona w oparciu o silnik Apex – Avalanche Studios Open World Engine, który zapewnił wierne odwzorowanie rzeczywistości, niespotykane dotąd w grach łowieckich. theHunter: Call of the Wild to samodzielny tytuł, za który zapłacimy tylko raz i którego zakup gwarantuje dostęp do przyszłych dodatków DLC.

NAJWAŻNIEJSZE CECHY

Myśliwskie doświadczenie nowej generacji

  • theHunter: Call of the Wild to gwarancja najbardziej wiarygodnego myśliwskiego doświadczenia w historii gier. Gra pozwala wkroczyć w piękny, pełny życia, otwarty świat, w którym można napotkać przeróżne zwierzęta – od majestatycznych jeleni, groźnych niedźwiedzi, budzących respekt bizonów, po niezliczone gatunki ptaków, gadów, a nawet owadów!
  • Gracze mogą doświadczyć złożonych zachowań zwierząt, dynamicznie zmieniających się zjawisk pogodowych oraz płynnych cykli dnia i nocy. Co więcej, gra w doskonały sposób oddaje balistykę strzału, a przedstawione w niej efekty dźwiękowe są zdumiewająco realistyczne. Rozgrywce towarzyszy również rozbudowany system cyrkulacji powietrza (w tym wiatr) przenoszący zapach oraz wiele innych funkcjonalności. Wszystkie systemy współpracują ze sobą, aby zapewnić graczom jak najpełniejszą immersję i jednocześnie zaspokoić ich łowiecki apetyt.

Odkrywanie rozległego, otwartego świata

  • Do dyspozycji myśliwych oddano 50 mil kwadratowych zróżnicowanego terenu – od mokradeł, przez gęste lasy, po zielone łąki i rozległe pola uprawne. Imponujący wielkością świat theHunter: Call of the Wild podzielono na odrębne, charakterystyczne pod względem cech tereny łowieckie, z których każdy pełen jest niespodzianek i zapadających w pamięć momentów.
  • Gracze mogą podejmować się misji zleconych im przez lokalnych mieszkańców lub wyznaczać własne cele i bez ograniczeń eksplorować okolicę. Dzięki rozwiniętej infrastrukturze łowieckiej – duża liczba punktów obserwacyjnych, ambon myśliwskich i leśniczówek – poruszanie się po ogromnym świecie gry jest sprawne i niezwykle swobodne.

Tytuł dopieszczany od dekady

  • theHunter: Call of the Wild to ewolucja platformy theHunter od Expansive Worlds, która w swojej 7-letniej karierze zdobyła grono wiernych fanów – ich liczba osiągnęła prawie 7 milionów zarejestrowanych użytkowników.
  • theHunter: Call of the Wild zostało stworzone w oparciu o silnik otwartych światów Apex – Avalanche Open World Engine – wielokrotnie nagradzaną technologię opracowaną na przestrzeni 10 lat tworzenia wybuchowych gier akcji. Dzięki niemu Avalanche Studios i Expansive Worlds mogą oddać w ręce kolejnego pokolenia graczy najbardziej wiarygodne wirtualne łowiectwo w świecie gier.

Polowanie, którym kieruje sam gracz

  • W grze dostępna jest szeroka gama karabinów, broni ręcznej i łuków, które można dowolnie personalizować poprzez dodanie różnego rodzaju amunicji, czy lunet. Odnajdując coraz to nowsze wyposażenie, gracze będą mogli dobierać broń do swoich indywidualnych potrzeb i preferencji, jak również doskonalić umiejętności posługiwania się nią. Postać, w którą wciela się gracz, rozwija się poprzez zdobywanie kolejnych zdolności i elementów ekwipunku. Oprócz korzystania z wabików i przynęt, gracze nauczą się również wielu ważnych kwestii związanych z podchodzeniem zwierzyny – poznają bliżej jej tryb życia i zwyczaje.
  • Nie tylko weterani wirtualnych łowów mogą czerpać satysfakcję z udanego polowania. Dzięki inteligentnym systemom podpowiedzi również początkujący gracze będą mogli spokojnie stawiać swoje pierwsze kroki jako myśliwi.

Dzielenie się emocjami i chwalenie zdobyczami

  • Dodatkiem do bogatego trybu dla pojedynczego gracza w theHunter: Call of the Wild jest możliwość prowadzenia wieloosobowych polowań. Ośmioro przyjaciół (czy też nieznajomych!) może współpracować lub rywalizować ze sobą biorąc udział w wielu nietuzinkowych wyzwaniach i wydarzeniach rozgrywanych wewnątrz gry. Dzielenie się ekscytującymi historiami i chwalenie zdobyczami po udanych łowach zawsze cieszy bardziej, gdy towarzyszą nam inni.
  • theHunter jest marką, którą od zawsze kształtuje społeczność graczy. Zgodnie z tą tradycją, rozwój theHunter: Call of the Wild będzie opierał się na wiedzy i doświadczeniach fanów. Dzięki tej współpracy, to łowieckie doświadczenie nabierze z czasem jeszcze większej głębi.
theHunter: Call of the Wild
theHunter: Call of the Wild

Źródło: materiał producenta

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.