Można już zagrać w betę mobilnego odpowiednika S.T.A.L.K.E.R.

Zapraszamy na pierwszy oficjalny zwiastun.

Ukraińskie studio EGProject prezentuje trailer mobilnej gry The Sun, która przeniesie nas do post-apokaliptycznego świata przyszłości.

Wszystko zaczęło się od śmiertelnych wiązek energii, które wyemitowało w 2050 roku Słońce. Niewielu ludzi schroniło się w bunkrach, którzy dopiero po wielu latach odważyli się wyjść na światło dzienne. Ziemia jest w opłakanym stanie, a na jej powierzchni rozpleniły się przeróżne plugastwa popromienne. Naszym zadaniem jest oczywiście przeżyć, by zacząć odbudowę cywilizacji.

The Sun zaoferuje otwarty świat i tylko od nas zależy, w którym kierunku się udamy. Początkowo jednak wiele terenów będzie obwarowana przez tak silnych przeciwników, że i tak będziemy zdani na niewielki wycinek mapy. Gracz wejdzie w skórę bohatera imieniem Kruk, na którego czeka kampania fabularna oraz wiele misji pobocznych. Wszystko zostało zainspirowane kultowym tytułem S.T.A.L.K.E.R., co w zasadzie widać na każdym kroku. Lecz czy to źle? Jeśli chcecie przekonać się osobiście, otwarta beta The Sun jest do pobrania w Google Play.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.