STALKER 2 bohater

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Zmarł Sergey Ivanov, scenarzysta S.T.A.L.K.E.R.: Cień Czarnobyla

Mamy smutną wiadomość dla fanów S.T.A.L.K.E.R: Cień Czarnobyla. Zmarł Sergey Ivanov – pisarz, którego scenariusz częściowo trafił do kultowej strzelanki.

Seria S.T.A.L.K.E.R. zyskała w naszym kraju (i nie tylko) status absolutnie kultowej. Do każdej z odsłon cyklu ciągle powstają liczne modyfikacje i chyba każdy gracz słyszał już o słynnym „Cheeki Breeki”.

Niestety, mamy bardzo smutną wiadomość dla fanów gier z uniwersum. 25 listopada tego roku zmarł Sergey Ivanov – twórca części fabuły do S.T.A.L.K.E.R.: Cień Czarnobyla. Powodem śmieci było zakażenie COVID-19. Informacja o tym przykrym zdarzeniu pojawiła się na oficjalnej wiki serii S.T.A.L.K.E.R.

Prawdopodobnie firma była dobra. Nie byłem członkiem zespołu, tylko gościem. (…) W drugim roku był pewien okres, w którym nawet kilkutygodniowy pracownik został przyjęty do zespołu, ale bez wynagrodzenia. Brał udział w „dużych” i „niekończących się” dyskusjach na temat scenariusza. Chłopaki byli młodzi, chcieli cały czas czegoś nowego i… nie mogli się przy tym zatrzymać, ale chcąc nie chcąc wszystko wracało do wcześniej napisanego scenariusza.

-Sergey Ivanov o współpracy z GSC Game World
Źródło: Stalker Gamepedia

Ivanov pracował głównie przy nieukończonej grze z uniwersum, która została później przemianowana na Cień Czarnobyla i nieco przerobiona. Mimo to, spora część jego pracy przeszła do nowej produkcji GSC Game World i ostatecznie znalazła się w grze.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się