Twórcy Until Dawn znów napędzą nam strachu. 30 minut rozgrywki z The Quarry

The Quarry - grafika
PC PS4 PS5 Xbox Series Xbox Series S XOne

Jeśli podobało się Wam Until Dawn z 2015 roku, powinniście z pewnością zapoznać się z rozgrywką The Quarry. To niedawno zapowiedziany horror, który przypadnie do gustu fanom przechodzenia gier po kilka razy.

Uwaga, przed obejrzeniem poniższego materiału lepiej rozsiądźcie się wygodnie oraz weźcie coś do jedzenia i picia. Poniższe nagranie trwa nieco ponad 30 minut, także przygotujcie się na dłuższy seans.

Akcja omawianej produkcji dzieje się na obozie letnim w tytułowym kamieniołomie. Bohaterami produkcji jest garstka wychowawców, którzy prędko stają się celem miejscowych. Z niewyjaśnionego powodu tamtejsi mieszkańcy pobliskiego miasteczka zaczęli być żądni krwi.

Podobnie jak w Until Dawn, podejmowane decyzje będą miały wpływ na rozwój wydarzeń, w tym na zakończenie produkcji. Mam nadzieję, że element nieliniowej fabuły będzie dopracowany na przynajmniej takim samym poziomie, co wymieniony tytuł ekskluzywny dla PlayStation.

Niestety, ale popularnym zjawiskiem w branży gier w ostatnich latach było wprowadzanie decyzji do produkcji, które mają mały wpływ na przebieg historii. Przykładem może być np. sam początek Cyberpunka 2077, kiedy to gracz ma zdecydować na temat tła fabularnego swojej postaci. Koniec końców ostatecznie zmieni to jedynie (choć dla wielu aż) część kwestii dialogowych.

The Quarry zadebiutuje 10 czerwca 2022 roku. Gra zmierza na PC, PS4, PS5, Xbox One oraz Xbox Series X i S. Za produkcję odpowiada Supermassive Games, a wydawcą jest 2K Games.

Michał Wieczorek
O autorze

Michał Wieczorek

Redaktor
Od najmłodszych lat pasjonat game devu i miłośnik gier Nintendo. Oprócz tego hobbistycznie kolekcjonuje dużo niepotrzebnych, geekowskich gadżetów. Co drugi weekend student game designu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie