Tak mógłby wyglądać Red Dead Redemption 3. Zobacz jak wymiata Unreal Engine 5.2

unreal engine 5 dziki zachód
Newsy

Silnik graficzny UE 5 to technologiczny kombajn, nie tylko dla topowych studiów. Jeden z niezależnych twórców stworzył demo gry, które zniewala oprawą.

W trakcie, gdy Rockstar Games po cichu klepie kod do wyciekającego do sieci coraz częściej Red Dead Redemption Remaster, całkiem na widoku mniejsi deweloperzy próbują stworzyć swoją własną wizję Dzikiego Zachodu. Są to projekty robione na mniejszą skalę, najczęściej kończące jako dema technologiczne, jak najnowsze The Old West: Northwood. To właśnie ta niepozorna i nieznana jeszcze szerokiemu gronu produkcja, oferuje niezwykle realistyczną oprawę, która przerasta nawet RDR2.

Autor tego “dzieła” był w stanie osiągnąć wysoki poziom grafiki dzięki firmie Epic Games, która udostępnia za darmo ogromne narzędzie do budowy wirtualnych światów – mianowicie silnik graficzny Unreal Engine 5.2. The Old West: Northwood został przeniesiony na najnowszą wersję oprogramowania i jest żywym dowodem na wielkie możliwości wspomnianej technologii. Pozwala zasymulować realistyczne warunki pogodowe, naturalne światło i wzbogacić środowisko gry o dużą ilość szczegółowych obiektów. Prezentację dema możecie obejrzeć poniżej, ale jeśli będzie Wam za mało, autor umożliwia wszystkim pobranie instalatora do samodzielnego sprawdzenia. Pliki umieszczono w serwisie internetowym Itch.io.

Nie oczekujcie jednak rozgrywki jak z pełnoprawnych tytułów AAA. To gra typu symulator chodzenia i powstała z myślą o “zademonstrowaniu możliwości graficznych UE5”. W przypadku chęci rozejrzenia się po wersji demo, warto mieć na pokładzie kartę graficzną z serii RTX 4. generacji. Korzystają one bowiem z NVIDIA DLSS 3 Frame Generation, co przekłada się na lepszą optymalizację i płynność gry.

Grzegorz Rosa
O autorze

Grzegorz Rosa

Redaktor
Ekspert w dziedzinie "kombinatoryki" w grach i zarazem człowiek, który wybrał drogę antagonisty. Nie boi się pisać treści niewygodnych dla innych. Specjalizuje się w publicystyce wszelakiej, krytykowaniu słabych gier, filmów, a nawet ludzi. Jako jedyny na świecie grał już w Wiedźmina 4...
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie