Jest data premiery anime z uniwersum Władcy pierścieni. Nadchodzi The Lord of the Rings: The War of the Rohirrim

grafika koncepcyjna z filmu The Lord of the Rings: The War of the Rohirrim
Baza filmów Filmy Filmy i seriale Newsy Premiery/zapowiedzi Uniwersum

Uniwersum Władcy Pierścieni rozwija się nie tylko o serial. W planach jest również anime The Lord of the Rings: The War of the Rohirrim.

Pierwsze informacje na ten temat podano już rok temu, lecz od tamtej pory trudno było znaleźć jakiekolwiek nowe wieści. To zmienia się dziś, jako że poznaliśmy wstępną datę premiery filmu. Niestety na produkcję jeszcze trochę zaczekamy. Obraz wejdzie do amerykańskich kin dopiero 12 kwietnia 2024 roku.

Akcja ma być osadzona w czasach Helma Żelaznorękiego, króla Rohanu. Wydarzenia skupią się wokół oblężenia twierdzy Hornburg, czyli późniejszego Helmowego Jaru. Niezdobyte miejsce poznaliśmy już w drugiej części trylogii Petera Jacksona; teraz natomiast – za sprawą nadchodzącego anime – dowiemy się więcej o jego historii.

Reżyserem The Lord of the Rings: The War of the Rohirrim został Kenji Kamiyama, czyli współtwórca kultowego już Ghost in the Shell. Za scenariusz odpowiadają Jeffrey Addiss i Will Matthews, natomiast konsultantką produkcji została Philippa Boyens, która pracowała wcześniej nad trylogią Jacksona oraz późniejszym Hobbitem.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie