Nowe wieści w sprawie potencjalnego anulowania The Last of Us Multiplayer

The Last of Us Multiplayer - gra została anulowana czy nie?
Newsy PS5

W internecie pojawiły się wieści od wiarygodnego źródła wskazujące na to, że The Last of Us Multiplayer nadal powstaje. Czy na pewno?

Ostatnio dowiedzieliśmy się, że źle się dzieje w Naughty Dog. Twórcy hitowych gier mają problemy, a ich The Last of Us Multiplayer zalicza opóźnienie. O grze od dawna nie było oficjalnych wieści (poza wewnętrznym przesunięciem terminów), a gracze niepokoją się, iż tytuł nigdy nie powstanie. Oliwy do ognia dolał jeden z insiderów, który uważa, że projekt został anulowany.

The Last of Us Multiplayer – powstaje czy nie?

Teraz w sprawie wypowiedział się Jason Schreier, redaktor Bloomberg. Schreier jest bardzo wiarygodnym insiderem, który wielokrotnie dawał znać, że ma zaufane źródła. Jego zdaniem osoba odpowiedzialna za sugestie o potencjalnym anulowaniu gry to “randomowe twitterowe konto”, czyli żaden insider. Przypomnijmy, że ostatnio o grze mówił niejaki The Tipster, czyli niezweryfikowany leaker. Schreier jest zdecydowanie bardziej wiarygodny.

Problem w tym, że źródłem przecieków o anulowaniu gry jest tak naprawdę ViewerAnon – osoba dość dobrze obeznana w filmowych tematach, ostatnio mówiąca też o grach. Nie wiemy, czy na gamingu zna się tak dobrze, jak na serialach czy filmach, bo jego plotki dotychczas nie zostały potwierdzone. Schreier sugeruje więc, że Tipsterowi nie wolno ufać, ale nic nie powiedział o ViewerAnonie.

Warto dodać, że jednoznacznie nie zaprzeczył, iż TLoU Multiplayer zostało anulowane. Skomentował tylko źródło plotek, a nie samą grę. Istnieje spora szansa, że nawet Schreier nie wie, jak wygląda sytuacja w Naughty Dog.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie