The Last of Us Multiplayer “potrzebuje więcej czasu”. Naughty Dog pracuje nad “nową grą singleplayer”

The Last of Us Multiplayer wymaga więcej czasu - wyjaśnia Naughty Dog
Newsy PS4 PS5

The Last of Us Multiplayer będzie jeszcze trochę powstawać. Studio zapewnia, że dokłada wszelkich starań, aby efekt zachwycił graczy i fanów.

The Last of Us Multiplayer (zwane też często “Factions”) jest jedną, wielką niewiadomą. Naughty Dog pracuje w pocie czoła, aby zapewnić fanom jak najbardziej dopracowane doświadczenie. Twórcy wyjaśniali już wcześniej, że to największa gra w ich historii. Tytuł powstaje od lat, ale żadnych konkretów o nim jeszcze nie dostaliśmy. Produkcja ukaże się na PS5 i (zapewne) PS4, ale istnieją też przypuszczenia, że doczeka się wydania PC. Wszak to najpewniej gra-usługa, czyli coś, na czym Sony może nieźle zarobić.

Czekamy na premierę lub jakiekolwiek szczegóły od dawna, ale na razie się nie doczekamy. Wydawać by się mogło, że gra zostanie pokazana na ostatnim PlayStation Showcase – tak się jednak nie stało. Co więc się dzieje z projektem? Studio zapewne dostrzegło, że fani się niecierpliwią, więc postanowiło wyjaśnić sytuację.

Wiemy, że wielu z was z niecierpliwością czekało na więcej informacji na temat naszej gry wieloosobowej The Last of Us. Jesteśmy niesamowicie dumni z pracy, jaką do tej pory wykonało nasze studio, ale w miarę postępu prac zdaliśmy sobie sprawę, że najlepszym rozwiązaniem dla tej gry jest poświęcenie jej więcej czasu.

– wyjaśnia studio w komunikacie

Raport Bloomberga sugeruje, że powodem takiego stanu rzeczy jest… Bungie. Sony podobno poprosiło największych znawców gier-usług, aby przyjrzeli się nadchodzącym pozycjom tego gatunku z portfolio wydawcy. Najwyraźniej twórcy Destiny 2 mieli wątpliwości do co jakości lub żywotności gry i wymaga ona więcej czasu. W komunikacie ND znajdziemy jednak pewną informację, która może mocno pokrzepić zasmuconych fanów.

Nowa gra oprócz The Last of Us Multiplayer?

Nasz zespół będzie kontynuował prace nad projektem, a także nad innymi grami w fazie rozwoju, w tym nad zupełnie nowym doświadczeniem dla jednego gracza; z niecierpliwością czekamy na udostępnienie więcej informacji wkrótce.

– informuje deweloper

“Zupełnie nowym doświadczeniem dla jednego gracza”…. hm? To jednoznaczne potwierdzenie, że ND wybrało nowy projekt i rozpoczęło nad nim pracę. Stwierdzenie “zupełnie nowe” sugeruje, że chodzi o nowe IP, a nie o The Last of Us Part III, mimo ostatnich przecieków. Cokolwiek by to nie było, raczej znajduje się na dość wczesnym etapie prac, więc nie należy się niecierpliwić i spokojnie poczekać na więcej informacji.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie