Gracz znalazł jeszcze więcej wyciętej zawartości z The Last of Us 2 [WIDEO]

The Last of Us 2 - Ellie gra na gitarze
Newsy PS4 PS5

The Last of Us 2 pełne jest sekretów, ale też elementów, które ostatecznie do gry nie trafiły. Pewien YouTuber odkrył dwie ciekawe sekwencje.

The Last of Us 2 jest grą epicką zarówno pod względem skali, jak i wysiłków deweloperów, którzy powołali do wirtualnego życia imponujący kawał kodu. Tytuł ten, choć w dużej mierze liniowy, pokazuje, że nawet oskryptowane sekwencje da się obejść. Gracze często donosili o odkryciu niewidzianych wcześniej mechanik czy elementów gry. Teraz jeden z YouTuberów natrafił na kolejną ciekawostkę.

Neil Druckmann z Naughty Dog i Troy Baker użyczający głosu Joelowi, już wcześniej rozmawiali o wyciętej zawartości z gry. Popularny aktor głosowy stwierdził, że nie kojarzy, aby cokolwiek było wycięte. Wtedy Druckmann przypomina mu o scenie z polowaniem na dziki, która była grywalna i niemal trafiła do pełnej wersji gry. W ostatnim momencie zdecydowano się jednak ją wyciąć ze względu na tempo akcji. Ellie miała w trakcie polowania dać wyraz swojemu PTSD, co znacznie mocniej wpłynęłoby na postrzeganie jej kondycji psychicznej przez graczy.

Modele związane ze wspomnianą sceną znalazł YouTuber Speclizer, który zebrał dowody na widocznym poniżej wideo. Oprócz tego gracz dokładnie zbadał kod produkcji i trafił na jeszcze więcej ciekawych smaczków. Te, rzecz jasna, nie trafiły do pełnej wersji gry.

Speclizer odkrył również kolejne części miasteczka Jackson, które było nieco bardziej otwarte. Gracz mógł więc nieco swobodniej przemierzać ulice i zobaczyć o wiele więcej w trakcie swojej przygody. Wśród atrakcji twórcy przewidzieli m.in. grywalną scenę z tańcem. Na filmiku widzimy jednak, że pomysł ten został porzucony dość szybko, gdyż wszelkie elementy są na bardzo wczesnym etapie, jeszcze bez tekstur czy detali oraz animacji. Zawsze ciekawie jednak jest spojrzeć na docenioną produkcję z niewidzianej dotąd strony.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie