Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

The Game Awards 2020 – co nowego zobaczymy na gali? Może być ciekawie

Gala The Game Awards 2020 może być bardzo bogata w zapowiedzi nowych gier. Oto podsumowanie przecieków i naszych przewidywań.

Rozdanie nagród The Game Awards to nie tylko okazja do uhonorowania najlepszych gier i twórców branży, ale też do zapowiedzenia lub pokazania nowych tytułów. Tegoroczna gala może być naprawdę interesująca, choć niekoniecznie przez zaciętą walkę o najważniejsze nagrody.

Rok temu mieliśmy okazję po raz pierwszy ujrzeć Xbox Series X i Hellblade 2, a przy tym zobaczyliśmy sporo zwiastunów znanych wcześniej produkcji. Geoff Keighley – prowadzący TGA – zapowiedział, że i w tym roku możemy liczyć na pokaz niezapowiedzianych wcześniej nowości.

Warto zacząć od gier, o których istnieniu już wiemy. Możliwe, że na TGA 2020 zobaczymy materiał z rozgrywki Hellblade 2, co dobrze wpasowałoby się w zeszłoroczne ujawnienie produkcji. Co więcej, wiele wskazuje na to, że gala jest najbardziej prawdopodobnym kandydatem na większy pokaz Elden Ring od From Software.

Dodatkowo najprawdopodobniej na konferencji pojawi się Rockstar Games z zapowiedzią nowego dodatku do GTA Online. Istnieje również cień szansy na to, że firma pokaże fanom remake Red Dead Redemption. Większość przecieków dotyczących odnowienia gry została zdementowana, jednak fani kowbojskiego cyklu wciąż liczą na to, że gra faktycznie powstaje.

Inną grą, która wyciekła dość licznie jest kolejny remake, tym razem Metal Gear Solid. Gra miałaby powstawać równo z odświeżonym Demon’s Souls, co zdają się zapowiadać sami twórcy. Wiarygodny insider twierdzi, że jest stuprocentowo pewien, że gra powstaje i najprawdopodobniej doczeka się zapowiedzi na TGA.

Najgłośniejszą zapowiedzią byłby jednak wielki powrót Silent Hill. Podobnie jak w przypadku MGS Remake, tak i tutaj insiderzy twierdzą, że nowa odsłona serii znajduje się w produkcji. Tutaj sytuacja jest jednak dość niejasna, bowiem mówi się zarówno o współpracy Sony i Konami, jak i zaangażowaniu w produkcję samego Hideo Kojimy. Przecieki mówią, że gra może zostać zaprezentowana na gali lub pojawią się na niej przedstawiciele Sony i Konami, którzy zdradzą swoje plany.

Może być naprawdę gorąco, jednak do zapowiedzi ujawnionych w przeciekach należy podchodzić z przymrużeniem oka. O tym, czy znajdą one potwierdzenie w rzeczywistości przekonamy się 10 grudnia, na samej gali.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się