Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Bluepoint Games szykuje nowy remake? Ciekawa plotka i poszlaki

Bluepoint Games bawi się w kotka i myszkę z fanami. Studio publikuje tajemnicze zapowiedzi, a fani znajdują masę dodatkowych poszlak.

Dużo się ostatnio mówi o studiu Bluepoint. Deweloperzy zapewne świętują wydanie świetnego Demon’s Souls Remake, a w sieci wrze od plotek o rzekomym wykupieniu studia przez Sony. Według przecieków Demon’s Souls miało być ostatecznym testem przed podpisaniem umowy.

Na tym jednak nie koniec zamieszania wokół Bluepoint Games. Studio opublikowało na Twitterze nieco dziwaczny post, który może, ale nie musi nawiązywać do aktualnie największej tajemnicy Demon’s Souls Remake.

Choć poza enigmatycznym opisem nie ma tu nic nadzwyczajnego, to fani studia zaobserwowali ciekawą rzecz. Bluepoint opublikowało rok temu post, który również zawierał w sobie zwrot symphony of rumors.

W opisie można było dostrzec kilka słów, które niebezpośrednio sugerują potencjalnych kandydatów na nową grę studia. Dla kontekstu dodam, że poniższy post pojawił się na długo przed ujawnieniem Demon’s Souls Remake.

Oto gry, o które może chodzić Bluepoint w rzeczonym poście:

  • A symphony of rumors – Castlevania: Symphony of the Night
  • Soft from solid; have a metal Halloween – Metal Gear Solid
  • Syphon Souls – Demon’s Souls lub Syphon Filter

Dodatkowo na uwagę zasługuje fragment not one, but two – return from shadow. Demon’s Souls doczekało się już odświeżenia, więc możliwe, że studio pracuje już nad kolejnym odświeżeniem, które jeszcze nie zostało zapowiedziane.

Co więcej, posiadamy już kolejną wskazówkę świadczącą o odnowieniu Metal Gear Solid. Poniżej możecie obejrzeć krótki filmik z Demon’s Souls Remake. Poznajecie ten dźwięk?

Według niektórych graczy jest on bardzo podobny do odgłosu, który słyszymy w trakcie jednego z pojedynków z bossem Liquid Snake w pierwszym MGS. Czyżby Konami udzieliło Bluepoint licencji na swoją sztandarową markę?

Plotki mówią, że na gali The Game Awards 2020 ma pojawić się Sony wraz z Konami. Pokrywałoby się to z rzeczonym przyjęciem Bluepoint w szeregi PlayStation Studios, które również może zostać ogłoszone na TGA.

Wszystkie powyższe informacje warto jednak przyjmować ze sporym przymrużeniem oka. Nie wiadomo do końca co takiego szykuje Bluepoint, ale możliwe, że kolejna poszlaka czeka na graczy za tajemniczymi, zamkniętymi drzwiami w Demon’s Souls Remake.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się