Nowe Silent Hill doczeka się zapowiedzi na The Game Awards? Tak sugeruje przeciek

0 komentarzy

Przecieki mówią, że na gali The Game Awards ujrzymy zapowiedź nowego Silent Hill. Gra wyciekła do sieci już kilkukrotnie i tym razem coś może być na rzeczy.

Chyba żadna seria gier nie ma tak bogatej i jednocześnie smutnej historii istnienia jak Silent Hill od Konami. Kultowy cykl horrorów został zaniedbany i ostatecznie porzucony przez wydawcę wraz z anulowaniem Silent Hills.

Mimo to, o reboocie serii mówi się od dłuższego czasu, gra wyciekła do sieci kilkukrotnie i miała zostać zapowiedziana na wcześniejszych eventach, jako tytuł ekskluzywny na PS5. Dodatkowo Konami dało znak, że pamięta o swojej marce poprzez udostępnienie SH4: The Room na platformie GOG.

Tym razem przeciek zdaje się być całkiem sensowny. Znany analityk, Robert Serrano, twierdzi, że gra zostanie zapowiedziana na gali The Game Awards 2020.

Serrano odpowiadał wcześniej za ujawnienie cen nowych Xboxów i parę innych, potwierdzonych przecieków. Ma na swoim koncie też mniej udane przewidywania, jak chociażby podanie nieprawdziwej daty startu zamówień przedpremierowych PlayStation 5. Jest to więc przeciek o dwojakiej wiarygodności.

Za zapowiedzią nowego SH stoją dodatkowo dwa argumenty. Po pierwsze, tegoroczna gala TGA ma według kilku insiderów być naprawdę bogata w zapowiedzi. Nikogo to nie powinno dziwić, wszak to pierwszy tego typu event po premierze nowej generacji konsol.

Po drugie, Sony ogłaszało kilkukrotnie, że to jeszcze nie koniec dużych zapowiedzi na PlayStation 5. Ujawnienie rebootu Silent Hill na nową konsolę Japończyków spadłoby na branżę jak grom z jasnego nieba i z pewnością przekonałoby miłośników serii do zakupu sprzętu Sony.

O tym, czy doniesienia są prawdziwe przekonamy się dopiero 11 grudnia. Wtedy to odbędzie się gala The Game Awards 2020, na której poza rozdaniem nagród ujrzymy kilka dużych zapowiedzi gier.

Póki co, powyższe informacje traktujmy jako plotkę.

Jakub Stremler

Miłośnik kultury bardziej i mniej popularnej. Fan Hideo Kojimy, literatury weird fiction (Lovecraft, Poe, Ligotti!) oraz dobrej muzyki. Gra właściwie we wszystko. Od sandboxów, przez RPG, aż po tytuły indie z najgłębszych zakamarków Steam. Ceni sobie oryginalne pomysły, dobre, odważne historie i stronę artystyczną produkcji. Przygodę z grami rozpoczął od drugiego Turoka, przeszedł fazę zatwardziałego pecetowca, a następnie konsolowca, tylko po to, żeby skończyć jako gracz multiplatformowy.
Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się