Przebije Outlast II? Te filmiki mogą zniknąć z sieci w każdej chwili, oglądajcie!

Fragmenty prezentacji The Evil Within 2.

Podczas targów E3 2017 Bethesda zaprezentowała, lecz nie publicznie, rozgrywkę z nowej odsłony The Evil Within. Pokaz zorganizowano w płonącym domu, gdzie ogień był oczywiście sztucznie wyświetlany, lecz całość stworzyła niepowtarzalny klimacik.

Na materiałach możemy zobaczyć, jak nasz bohater zmaga się z przeciwnikami w nawiedzonym domu. Spojrzymy na system osłon, posłuchamy nieco przerażającej muzyki i o dziwo nie zobaczymy na ekranie żadnych elementów HUD, lecz te mogły zostać wyłączone specjalnie na potrzeby prezentacji.

Ciekawe, jak The Evil Within 2 wypadnie na tle takich perełek, jak ostanie Outlast II oraz Resident Evil VII. Sądzicie, że stanie z nimi w równym rzędzie, a może wyjdzie przed szereg?

The Evil Within 2 wyląduje na komputerach PC oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Data premiery została ustalona na 13 października tego roku.

Co wiemy o grze? Jak czytamy na stronie Bethesdy:

Akcja gry The Evil Within 2 toczy się w Union, chylącym się ku upadkowi mieście, zbudowanym na wzór umysłu Lily jako rdzenia. To połączenie zamkniętych, klaustrofobicznych lokacji, przypominających pierwszą część gry, oraz nowych, mniej liniowych obszarów, które gracz może odkryć we własnym tempie. Będziemy mogli poruszać się bez ograniczeń i zaglądać we wszystkie mroczne zakamarki wedle własnego uznania, ale to wciąż gra z gatunku survival horror, a więc amunicji i zasobów będzie jak na lekarstwo. Należy uważnie się przygotować i poruszać ostrożnie, ujawniając tajemnice Union i plany Mobiusa z wnętrza STEM.

Korzystając z nowego komunikatora Sebastiana, uzyskasz sporadyczny dostęp do świata rzeczywistego, skąd była protegowana Sebastiana, Juli Kidman, będzie przekazywała ci informacje. Komunikator służy też jako przewodnik po Union i zawiera współrzędne miejsc, w których znajdziesz zasoby, zadania dodatkowe, informacje o stanie miasta, a nawet samej Lily. Używając komunikatora i idąc śladami swojej córki przez STEM, musisz odkurzyć swoje umiejętności detektywistyczne i skorzystać z nich w zrujnowanym Union. Zmierzysz się tam z niewyobrażalnym złem i spróbujesz ocalić Lily zanim będzie za późno.

The Evil Within 2
The Evil Within 2

Naprzód, do piekła

Wiele lat temu, przed wydarzeniami z The Evil Within, córka Sebastiana, Lily, zginęła w tragicznym pożarze domu. Wkrótce później żona go opuściła, a życie Sebastiana zaczęło chylić się ku upadkowi, kiedy to został on wciągnięty w złowrogą pajęczynę korporacji Mobius. Minęły trzy lata od czasu śledztwa w sprawie brutalnych morderstw, które zawiodły go do szpitala psychiatrycznego Latarnia. Teraz Sebastian Castellanos zostaje uwięziony w szalonym świecie koszmaru, powstałym w umyśle zabójcy.

W trakcie wydarzeń z pierwszej części gry, Sebastian cudem uniknął śmierci i został pozostawiony na pastwę losu. Stracił pracę, chęć do życia, wszystko. Nikt nie wierzył w jego wersję wydarzeń w Latarni, a on sam spędził ostatnie trzy lata szukając osób odpowiedzialnych za to, co wydarzyło się w tym szpitalu psychiatrycznym. Nie znalazł jednak żadnych śladów. Teraz jednak, po raz pierwszy od wielu lat, Sebastian widzi cień nadziei. Pojawia się Kidman i oferuje szansę odkupienia – okazuje się że Lily żyje i jest używana przez Mobius do stworzenia nowego świata STEM. Jeśli Sebastian zgodzi się na wejście do piekła, istnieje szansa na odnalezienie córki i uwolnienie jej. Sebastian znów wyruszy do STEM i zmierzy się z niewypowiedzianym złem, aby ocalić Lily.

The Evil Within 2
The Evil Within 2

Źródło: Bethesda

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.