Kultowy FPS z PlayStation 3 i X360 może otrzymać odświeżenie

The Darkness może powrócić. To kultowy FPS z PlayStation 3
Newsy PS3 X360

Swego czasu o The Darkness było bardzo głośno. Seria niestety umarła, ale zawsze jest spora szansa na to, że dostaniemy jej odświeżenie.

Szalenie polecam całą serię komiksów The Darkness, w których śledzimy losy Jackiego Estacado, zabójcy na zlecenie, który odkrywa w sobie tajemniczą i mroczną siłę. Pierwsza część gier z tego cyklu uznawana jest przez wielu dziś za kultową, choć nigdy nawet nie trafiła oficjalnie na PC. PeCetowi gracze otrzymali jednak równie udaną kontynuację, której fani FPS-ów nie mogą ominąć. Teraz istnieje szansa, że powróci też “jedynka”.

Tak przynajmniej wynika niejako ze słów Stephena Kicka, szefa Nightdive Studios. Deweloperzy znani są z odświeżania dawnych, zapomnianych lub też kultowych pozycji. Do tej pory wydali m.in. remake System Shock czy Shadow Man Remastered. Niedawno zapowiedzieli nową wersję Turoka 3 i Star Wars: Dark Forces. Jakby było Wam jeszcze mało, twórcy nie spoczywają na laurach i mogą pracować nad znacznie większą liczbą projektów.

Nie od dziś wiadomo, że Kick ma swoją “listę” gier, które chciałby odświeżyć. Jeden z internautów zaczął domagać się odświeżonej wersji The Darkness wraz z jej konwersją na PC. Zareagował na wpis wspomniany CEO, który wyjaśnił, że “jest to na liście”. Nie wiemy jednak, czy jakieś kroki zostały poczynione ku wskrzeszeniu tej serii gier. Być może Kick podkreśla jedynie, że kiedyś Nightdive ma zająć się tym remasterem? Tego nie wiemy, ale liczymy, że stanie się to szybciej niż później.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie