Jedna z najlepszych gier Star Wars powraca w wielkim stylu

Star Wars: Dark Forces powraca w wielkim stylu. Oto zwiastun
Newsy PC PS4 PS5 Switch Xbox Series XOne

Nightdive Studios znów cieszy graczy kultowych pozycji za sprawą swoich remasterów. Tym razem odświeżenia doczeka się Star Wars: Dark Forces!

Deweloperzy odpowiedzialni za wskrzeszenie wielu kultowych gier w stylu System Shock, ShadowMana, Blood czy Rise of the Triad kontraatakują. Cenione przez miłośników „staroci” studio zapowiedziało, że pracuje nad remasterem Star Wars: Dark Forces. To chyba jedna z najlepszych gier z tego uniwersum w historii. Z jakiegoś powodu tytuł ten nie doczekał się jeszcze żadnego odświeżenia. Szkoda tylko, że nie mówimy o remake’u.

Do internetu trafił zwiastun przedstawiający bardzo wczesną wersję produkcji. Spodziewać się możemy zmian w jakości grafiki, ale przede wszystkim – rozdzielczości. Nowa wersja gry wspierać ma 4K wraz ze 120 klatkami na sekundę. Twórcy obiecują poprawę grafiki, ale w stopniu raczej „delikatnym”. Nie ma mowy o wyraźnym dostosowaniu całości do dzisiejszych standardów wizualnych. Produkcja działać ma na autorskim silniku Nightdive.

Dark Forces po raz pierwszy ukazało się w 1995 roku na PC. Jest to FPS, czyli reprezentant gatunku, który nie jest zbyt kojarzony z uniwersum Gwiezdnych Wojen. Gracze wcielają się w byłego żołnierza Imperium, którego celem jest powstrzymanie elitarnej gwardii Dartha Vadera. Dokonują tego w nieco „doomopodobnym” stylu, korzystając z bogatego arsenału broni palnej.

Nightdive Studios nie pochwaliło się, kiedy gra trafi do sprzedaży, ale wyjdzie na PS4, PS5, PC, Xbox Series X/S oraz XOne wraz z Nintendo Switch. Co ciekawe, niedawno premierę miało fanowskie odświeżenie kultowej pozycji.

Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie