Tajemniczy kult, trochę Lovecrafta i psychodelia. The Chant wygląda obłędnie na zwiastunie

The Chant screen z gry
Newsy PC PS5 Xbox Series

The Chant ma w sobie wszystko to, za co kocham horrory i nawet jeszcze więcej. Tytuł od Brass Token prezentuje się koszmarnie intrygująco.

Mam w sobie coś z „maniaka kultów”. Zanim jednak źle mnie zrozumiecie – to po prostu uwielbiam każdego rodzaju thrillery czy horrory, które w jakiś sposób poruszają ten motyw. Jeżeli chodzi o gry wideo, nie mieliśmy tego za często. Owszem, dostaliśmy sporo malutkich „indyczków” w których eksplorujemy siedzibę kultu religijnego, ale w kwestii wysokobudżetowych gier panowała posucha. The Chant ma tę sytuację zmienić i bardzo mu za to dziękuję.

Nowy psychodeliczny horror został zapowiedziany jeszcze w ubiegłym roku, w trakcie Summer Games Fest. Wtedy jednak nie dostaliśmy praktycznie żadnych konkretnych informacji oprócz tego, iż będzie to horror akcji z trzeciej osoby. Teraz w sieci pojawił się nowy zwiastun, a poznaliśmy również orientacyjną datę premiery. Tytuł ma zadebiutować w październiku 2022 roku na PC, Xbox Series i PlayStation 5.

Fabuła gry opowie o malutkiej wysepce, na której mieści się siedziba spirytualistycznej grupy. Początkowo zapewne wszystko będzie przebiegało idyllicznie i relaksująco, ale z czasem na wierzch zaczną wychodzić demony przeszłości. Dość powiedzieć, że przybiorą dość materialną formę, a naszym zadaniem będzie przetrwanie i próba wydostania się z wyspy oraz odkrycia tajemnicy. Dokonamy tego przy użyciu craftowania, walki i ucieczki.

Samo tytułowe „The Chant” oznaczające pieśń, również znajduje swoje odzwierciedlenie w warstwie fabularnej produkcji. To właśnie grupowe śpiewanie doprowadziło do otwarcia międzywymiarowych wrót, przez które na nasz świat zaczęły wylewać się kosmiczne szkaradzieństwa. Twórcy stawiają na mocny klimat Lovecrafta zdrowo nasycony psychodelicznymi substancjami. Czyli w zasadzie wszystko to, za co można kochać kulty.

Dokładna data premiery (tj. dzień) powinna zostać przedstawiona w niedługim czasie. Twórcy zarzekają się również, iż dostaniemy pierwszy gameplay w trakcie którejś z letnich imprez z grami. Strzelam (ponownie) na Summer Game Fest.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia