The Chant na nowym zwiastunie. Kosmiczny horror o kulcie debiutuje już niebawem

The Chant na nowym zwiastunie. Niczym Lovecraft na grzybkach
Newsy PC PS5 Xbox Series

Mieszkanka Lovecrafta, filozofii new age w silent hillowym sosie na grzybkach halucynkach. Tak, to właśnie The Chant, które zapowiada się nad wyraz ciekawie.

O nowe grze Prime Matter pisaliśmy już wcześniej. Przy okazji pierwszego konkretnego trailera nie sposób nie było nie zainteresować się tą pozycją. Nie da się ukryć, że dość mało mamy gier-horrorów o kultystach, a do tego podanych nie w formie boomer shootera. The Chant chce połączyć interesującą fabułę, ciekawy świat oraz eksplorację i akcję. Jeżeli również czujecie przesyt „chodzonymi horrorami”, jest to chyba coś w sam raz dla Was.

Nowy trailer przygotowuje nas na premierę, która nastąpić ma już za nieco ponad miesiąc – 3 listopada 2022 roku. Tytuł ma ukazać się na PC, Xbox Series X i S oraz PS5. Trzeba przyznać, że porzucenie poprzedniej generacji jest zrozumiałym, ale dość dziwnym pomysłem. Nie sposób nie mieć wrażenia, że pod względem oprawy The Chant nie wygląda next-genowo. Jednak to nie grafika jest najważniejsza, prawda?

Klimat gra tu pierwsze skrzypce. Sam pomysł na stworzenie gry wideo kojarzącej się z filmami od A24 jest czymś, czego skrycie potrzebowałem od dawna. Jeśli twórcy nie zgubią się w gatunkowych kliszach i nie zapomną, co czyni kosmiczny horror tak wyjątkowym – możemy mieć do czynienia z niespodziewanym hitem. Do tej pory trzymam kciuki, ale ostrożnie podchodzę do efektu starań deweloperów.

Jeżeli interesuje Was możliwość ogrania gry na PC – w tym miejscu znajdziecie niedawno opublikowane wymagana sprzętowe. Potwierdzają one jedynie, że o „nowej jakości grafiki” raczej powinniśmy zapomnieć. Szerzej o samej grze przeczytacie w tym artykule, gdzie znajdziecie również poprzedni trailer.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie