Testy AMD RX 6800 XT wyciekły do sieci. NVIDIA ma się czego obawiać

0 komentarzy

Do sieci wyciekły pierwsze testy karty AMD Radeon RX 6800 XT. Sprzętjest naprawdę potężny i w wielu przypadkach pokonuje RTX 3080.

NVIDIA i AMD coraz mocniej walczą o uwagę klientów. „Czerwoni” wielokrotnie udowodnili, że potrafią dostarczyć bardzo wydajny sprzęt w przystępnej cenie i nic dziwnego, że każda kolejna generacja kart graficznych coraz wyraźniej zaciera przewagę NVIDII.

Nowe karty AMD zostaną zaprezentowane już 28 października, a do sieci zaczynają wyciekać pierwsze, wiarygodne testy RX 6800 XT, zwanego także Big Navi. Portal VideoCardz przygotował obszerne zestawienie wszystkich benchmarków.

Wyniki są bardzo interesujące i NVIDIA ma podstawy do niepokoju.

Podsumowanie przecieku od Yuko Yoshidy
Źródło: VideoCardz

W przypadku testu Time Spy, najmocniejsza karta AMD zostaje nieco w tyle względem RTX 3080. Firestrike odwraca role i pokazuje, że RX 6800 XT faktycznie ma się czym pochwalić.

Podsumowanie przecieków ze źródeł IgorsLab
Źródło: VideoCardz

Inne testy ponownie pokazują przewagę w benchmarku Firestrike i malutką różnicę w Time Spy. Sytuacja jest dużo ciekawsza w przypadku Port Royal, gdzie do gry wchodzi technologia śledzenia promieni.

W tym przypadku RTX 3080 całkowicie dominuje AMD RX 6800 XT, które wypada gorzej o aż 22 punkty. Ray-tracing najwyraźniej nie jest najmocniejszą stroną nowej karty AMD.

Na więcej testów będziemy musieli poczekać jeszcze trochę czasu, ale chyba warto. Możliwe, że Big Navi będzie sporo tańsze od RTX 3080, a wtedy NVIDIA miałaby niemały kłopot. Nie każdemu zależy na ray-tracingu i jeśli karta „czerwonych” zaoferuje porównywalną wydajność za nieco niższą cenę, to możemy być świadkami bardzo zaciętej rywalizacji pomiędzy producentami.

Jakub Stremler

Miłośnik kultury bardziej i mniej popularnej. Fan Hideo Kojimy, literatury weird fiction (Lovecraft, Poe, Ligotti!) oraz dobrej muzyki. Gra właściwie we wszystko. Od sandboxów, przez RPG, aż po tytuły indie z najgłębszych zakamarków Steam. Ceni sobie oryginalne pomysły, dobre, odważne historie i stronę artystyczną produkcji. Przygodę z grami rozpoczął od drugiego Turoka, przeszedł fazę zatwardziałego pecetowca, a następnie konsolowca, tylko po to, żeby skończyć jako gracz multiplatformowy.
Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się