TES 6 – premiera przyśpieszona z powodu Fallout 76?

Znany analityk branżowy twierdzi, że Bethesda może zmienić plany i premiera TES 6 (The Elder Scrolls 6) zostanie przyśpieszona. Wszystko z powodu Fallout 76, który nadszarpnął wizerunek firmy.

Podczas targów E3 2018 zobaczyliśmy upragnioną zapowiedź TES 6 (The Elder Scrolls 6). Zobaczyliśmy, to jednak zbyt mocne słowo, ponieważ Bethesda ujawniła jedynie teaser i dała do zrozumienia, że data premiery TES 6 jest odległa. Od wypuszczenia na rynek Fallout 76 sytuacja się jednak zmieniła…

TES 6 – premiera może zostać przyśpieszona

Według Michaela Pachtera, branżowego analityka z firmy Wedbush Securities, Bethesda kombinuje teraz, jak zatrzeć niesmak po Fallout 76 (dzięki Gamesindustry).

Klapa Fallout 76 sprawia, że Bethesda potrzebuje hitu. To może przyśpieszyć rozwój TES 6 – uważa Pachter. Według niego, premiera The Elder Scrolls 6 może nastąpić nawet w 2019 roku, co – szczerze mówiąc – nie wydaje się nam zbytnio realne.

Pachter może mieć jednak rację co do tego, że Bethesda potrzebuje dużej gry, która naprawi nadszarpnięty wizerunek firmy. Musimy też pamiętać, że na E3 2018 deweloper podkreślał, iż przed TES 6 zadebiutuje jeszcze Starfield. Lecz czy plany nie mogą się zmienić, patrząc przez pryzmat tego, co dzieje się wokół Fallout 76 w ostatnich miesiącach?

The Elder Scrolls VI – teaser z E3 2018

The Elder Scrolls 6 doświadczeniem dla jednego gracza

TES 6 zapowiedziane na E3 2018 miało być sygnałem, że firma pamięta o marce, a jeśli ktoś miał jeszcze wątpliwości, czy nadal będzie to RPG dla jednego gracza, Bethesda rozwiała wszelkie wątpliwości.

– Następnym razem zamierzamy przygotować grę przeznaczoną do zabawy w pojedynkę i tak, zmierzamy do The Elder Scrolls 6. Zanim będziemy gotowi mówić o tym projekcie upłynie jednak wiele czasu. Nie chcemy, by od pierwszej prezentacji produkcji do jej premiery minęły więcej niż dwa lub trzy lata – wyjaśnia Pete Hines w rozmowie ze szwedzkim serwisem FZ.

Pierwszy teaser TES 6 nie ujawnił nic poza tym, że tytuł zostanie w przyszłości wydany, a obecnie znajduje się na etapie przedprodukcyjnym. Pete Hines zaznacza jednak, że oficjalna zapowiedź miała pokazać, w jakim kierunku zmierza Bethesda oraz nad czym obecnie pracuje.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.