Za darmo odbierzecie kolejną grę twórców Life is Strange. Tym razem na Steamie

Tell Me Why za darmo na Steam
Newsy PC

Potwierdziły się wczorajsze przewidywania. Tell Me Why od Don’t Nod Entertainment można odebrać za darmo również na Steam.

Już wczoraj tytuł od twórców Life is Strange mogli odebrać użytkownicy konsol Xbox oraz PC korzystający ze sklepu Microsoft. Dziś natomiast okazja trafiła się również dla tych graczy, którzy swoje tytuły wolą zbierać na platformie od Valve. Pełna wersja Tell Me Why, czyli trzy klimatyczne rozdziały, są już bowiem dostępne na Steam. To już druga odsłona takiego rozdawnictwa w wykonaniu Don’t Nod; w ten sposób deweloper świętuje przypadający na czerwiec Pride Month.

Tożsamość płciowa jednego z głównych bohaterów jest tu wprawdzie mocno zarysowana, lecz stanowi przede wszystkim pretekst do opowiedzenia całej historii. Alyson i Tyler Ronan, bliźniaki połączone nadnaturalną więzią, muszą bowiem dociec prawdy na temat swojej własnej matki. Niestety w tej chwili nie ma już odwrotu – gdy zderzą się z rzeczywistością, ucieczka będzie niemożliwa.

Przy pracach nad produkcją Don’t Nod konsultowało się z GLAAD, organizacją skupiającą się na rzetelnym ukazaniu motywów LGBT+. Radą służył także August Aiden Black, aktor użyczający głosu Tylerowi Ronanowi. Jako że sam jest osobą transpłciową, mógł opowiedzieć twórcom wiele na temat tego, jak w rzeczywistości wygląda tranzycja. To dzięki temu właśnie Tell Me Why przedstawia całe zagadnienie z ogromnym szacunkiem, ale także z zachowaniem wierności prawdzie.

Klimatyczną przygodówkę możecie odebrać za darmo przez cały czerwiec.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie